Українська художниця у Венеції покаже виставку про переродження України

Середа, 29 квітня 2015 11:45 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У рамках Венеціанської бієнале відбудеться виставка української художниці Зінаїди Ліхачової "Чорне Намисто", яка відкриється 9 травня в Palazzo Bembo.

Інсталяція, що включає в себе скульптурні елементи з дерев'яних намистин, відеопроекцію, музичне оформлення, представить авторське переосмислення символів українського традиційного весільного обряду. Про це повідомляє Cultprostir.

Інсталяція «Чорне намисто» продовжує візуалізацію художницею жіночого образу з огляду на українські традиції. Поглиблення і відображення внутрішнього світу українок є одним з основних мотивів її творчості.

На думку художниці, намисто в українській культурі - не просто жіноча прикраса, воно глибоко символічне. В інсталяції намисто виконано в чорному, а не традиційно червоному кольорі. Цей колір символізує землю. На нитку життя нанизуються намистини - як історія, як частинки землі - основи всього живого, попелу - аналога нездійсненної мрії і смутку, чорних ягід і насіння соняшнику, що символізують зародження нового. Крім того, на думку автора, саме чорне намисто відповідає духу часу, який сьогодні переживають українки.

"Для мене це дуже глибоке символічне відображення того стану, який переживає сьогодні Україна. У таких метафорах, як земля, наречена, намисто для мене головною є ідея перехідності − від можливого до дієвого, продуктивного. "Випалена земля" і чорне намисто на ній, незважаючи на всю трагічність відчуття, потенційно наповнені очікуванням − щойно все охолоне, крізь попіл і вугілля обов'язково проб'ється нове життя", − пояснила Cultprostir Зінаїда Ліхачова.

Проект "Чорне Намисто" був відібраний серед інших кураторами Міжнародної виставкової платформи Personal Structures, які назвали саме його найбільш актуальним на даний момент.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається