Світовий Конгрес Українців не допустить провокацій на виборах Президента

Вівторок, 06 травня 2014 05:24 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Участь міжнародних спостережних місій відігравала величезну роль у попередженні та викритті порушень, прозорості та демократичності проведення усіх попередніх виборів в Україні.

Але цього року міжнародне спостереження набуває особливої ваги. У зв’язку із напруженою політичною ситуацією в південних та східних регіонах України, проведення чесних та прозорих позачергових виборів Президента України 25 травня на півдні та сході України опинилося під загрозою. Експерти, аналітики, а також представники найбільших демократичних політичних партій, передбачають, що сепаратисти та російські спецпризначенці намагатимуться зірвати роботу виборчих дільниць з метою визнання виборів недійсними.

Для недопущення порушень виборчого законодавства та забезпечення проведення демократичних виборів необхідне залучення максимальної кількості кваліфікованих міжнародних спостерігачів, які мають досвід спостереження в Україні, знайомі з українською політичною та виборчою системою. Деякі міжнародні місії, зокрема ОБСЄ, вже близько місяця працюють в Україні, а з 5 травня свою роботу в Україні розпочала місія Світового Конгресу Українців*.

Варто відзначити, що українська діаспора завжди виступала за встановлення справжньої демократії в Україні, виступала за її європейське майбутнє. Доказом цього стала активна участь української діаспори, як фізичка так і фінансова, у подіях Єврмайдану. Не є виключенням і спостереження за виборами. Ппочинаючи з 1999 р., СКУ  постійно бере участь у моніторингу виборчого процесу в Україні.

Метою Місії Світового Конгресу Українців є підтримка більш відкритого і прозорого виборчого процесу в Україні під час виборів 25 травня 2014 р., а зокрема моніторинг дотримання законодавства, запобігання порушенням та провокаціям на виборчих дільницях під час голосування та надання експертної оцінки виборчому процесу.

Місія буде вести спостереження за виборами в різних частинах України, надаючи особливої уваги  її Східним та Південним регіонам, а також в дипломатичних представництвах України по всьому світу.

Місію очолить федеральний суддя США, відомий політик і громадський діяч Богдан Футей, а головним спостерігачем Місії буде третій заступник Президента СКУ Петро Штик.

Наразі на сайті ЦВК зареєстровано 490 офіційних спостерігачів від міжнародних організацій та 53 офіційні спостерігачі від іноземних держав. То ж будемо сподіватися, що їх кількість до виборів зросте в рази (за Президентськими виборами в Україні у попередні роки в середньому спостерігало 2500-2800 спостерігачів), а місцем спостереження вони оберуть східні та південні регіони України, де вірогідність фальсифікацій та провокацій є найбільшою.

*СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 33 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 14 країн. Заснований у 1967 р., СКУ був визнаний у 2003 р. неурядовою організацією у Економічній та соціальній раді Організації Об’єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом.

Олексій Захарченко

Перший заступник Голови ВГО "Молодий Народний Рух"

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається