Як правильно провести Чистий четвер

Четвер, 28 квітня 2016 09:05 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Четвер останнього тижня перед Великоднем називають Чистим. Кажуть, як у цей день помиєшся, весь рік будеш чистим.

У Чистий четвер найкраще встати о п’ятій ранку, добряче викупатися і вимити волосся.

Чистий четвер – найкращий день у році для того, аби стригти волосся і голитися. Малюків, якщо їм є півроку, вперше стрижуть саме в четвертий день Страсного тижня. Вважається, якщо цього дня не помити і не підстригти дітей, то у них будуть проблеми зі здоров’ям.

Проте, мало просто вимити тіло, слід просити пробачення. Язиком і думками людина грішить більше за все. У Чистий четвер неодмінно слід примиритися з давніми ворогами, перепросити рідних, близьки, колег і сусідів за всі образи.

Якщо це неможливо зробити особисто, або хоча б телефоном, просити пробачення можна, навіть, подумки. Головне не "формально", і не шукаючи собі виправдання, а щиро розкаюючись. Після цього слід прочитати молитву для оздоровлення, або ж "Отче наш". Опісля - розпочати прибирання у хаті.

Якщо не прибрати оселі у Чистий четвер, доведеться жити у бруді й смітті увесь рік. Після Чистого четверга і вже аж до середи наступного тижня прибирати в будинку не можна.

Раніше, для того, аби надовше зберегти молодість і красу, дівчата й жінки у Чистий четвер набирали воду з джерела, клали туди срібну монету, ложку або якусь прикрасу і вмивалися цією водою аж до Великодня.

У Чистий четвер не можна нічого з дому віддавати, навіть сіль або хліб сусідці. Вважається, що таким чином людина віддає своє здоров’я і спокій. А ось продавати - не забороняється.

А ще у Чистий четвер неодмінно слід всі гроші, які є в сім’ї  тричі перерахувати, щоб були вдача і добробут у домі весь рік.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається