17 січня 1921 року у Відні створений Український вільний університет

Понеділок, 18 січня 2016 08:43 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Український вільний університет (УВУ) — перший вищий нав­чаль­ний заклад і наукова установа української еміграції за кор­доном. Від­криття відбулося у Будинку інженерів і архітекто­рів у Відні.

Оскільки осередком української по­літичної еміг­рації ста­ла Прага, до цього міс­та за згодою мі­ніс­терства осві­ти Чехо-Словаччини було пе­ренесено роботу УВУ. Окупа­ція Чехословаччини Радянською ар­мією зму­сила біль­шість викла­дачів та студентів виїхати на Захід.  Восени 1945 р. діяльність УВУ було відновлено у Мюнхені.

16 вересня 1950 р. федеральний уряд Баварії надав УВУ статус приватного університету з академічними правами. З 1957 р. почав виходити жур­нал університету “Наукові записки”. Протягом 1966—1981 рр. уні­вер­ситет випустив 98 докторів і 36 магістрів.

Заснований за рахунок численних українських мігрантів, діаспори і європейських філантропів, Університет успішно продовжує свою роботу і по нині, тобто більше 90 років. Зараз розташовується в німецькому Мюнхені і має офіційне визнання з боку цієї країни. З 1992 року незалежна Україна також почала визнавати дипломи університету і співпрацювати на рівні Міністерства Освіти.

Відомими викладачами та студентами університету зокрема були - Дмитро Антонович, Леонід Білецький, Іван Горбачевський, Станіслав Дністрянський, Дмитро Дорошенко, Олександр Колесса, Степан Рудницький, Володимир Старосольський, Степан Смаль-Стоцький, Андрій Яковлів, Сергій Шелухін, Роман Дражньовський, Володимир Кубійович, Олександр Оглобин, Олег Ольжич та нинішній міністр освіти України - Сергій Квіт.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається