В Україні сьогодні відзначають День працівників архівних установ

Вівторок, 24 грудня 2013 07:48 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Щороку 24 грудня в Україні відзначають День працівників архівних установ. Це свято було встановлене 30 жовтня в 1998 р. відповідно до Указу Президента України.

В Указі сказано: «Враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ, постановляю: встановити в Україні професійне свято День працівників архівних установ, яке відзначати щорічно 24 грудня».

Перший державний орган управління архівною справою в Україні був створений під час Центральної Ради. Ним став Бібліотечно - архівний відділ, протягом грудня 1917 - квітня 1918 р. очолюваний професором О. С. Грушевським.

Головне архівне управління при Раді Міністрів УРСР працювало з 1974 по 1991 рр.. З отриманням Україною незалежності змінилася назва Головархіву і його організаційно-правовий статус. З грудня в 1999 р. це Державний комітет архівів України.

Загальна чисельність працівників архівних установ - понад 3000 чоловік.

В архівних установах системи Держкомархіву України зосереджено понад 58 млн. одиниць зберігання різних видів документів Національного архівного фонду.

В Україні знаходиться досить молода, але потужна науково архівна установа, що об’єднує документальну спадщину українців всього світу – Центральний державний архів зарубіжної українки (ЦДАЗУ).

На зберіганні в ЦДАЗУ знаходяться документи українських емігрантських установ, організацій та об’єднань, окремих представників української еміграції за 1554–2010 роки.

Періодичні і неперіодичні друковані видання української еміграції за 1870–2011 роки нараховують понад шість тисяч книг та тридцять тисяч газет і журналів. Двісті предметів музейного значення, що пов’язані з діяльністю та життям представників української діаспори, становлять музейний фонд.

Українські архівісти покликані берегти свідчення історичної пам’яті українського народу, єднати її нерозривним зв’язком з сьогоденням і майбуттям, допомагають відновити правду, згадати забуті імена, неупереджено оцінити важливі події, що відбувалися у минулому.

ЦДАЗУ – єдина державна архівна установа, спеціально створена для зберігання документів закордонних українців.

В цілому про фонди Архіву української діаспори можна дізнатися детальніше на сайті ЦДАЗУ.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається