На Старий-Новий Рік – вечорниці в Іспанській столиці

Вівторок, 30 січня 2018 07:21 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(2 голосів)
вечорниці в Іспанській столиці вечорниці в Іспанській столиці

Старий-новий рік... Василія... Меланії… Друге свято у циклі Різдвяних свят... А в українській громаді Мадрида і його околиць – ще й вечорниці! Їх учасницею пощастило бути і мені.

Гумористичні сценки, конкурси, пісні, жарти, - все це лилося безперервним струмком позитиву, гарного настрою, радості та вибухів гучного сміху... Але про все, - за чергою.

До гостинної української родини Каськи і Стефця поспішають гості – звані та незвані. Адже на празникові вечорниці в Україні сходилися не лише дівчата і хлопці, але й люди поважного віку. Навідувалися для того, щоб припильнувати молодих, а заодно і повеселитись, згадати своє дівування та парубкування. Заходили і не вельми очікувані люди: цигани, або ті, що жебракували…

українці в Мадриді

Кума, носик якої першим вловив запах гостини, постукала до хати господарів: все їй треба знати і бачити. Хіба ж може щось сховатися від її всевидячого ока? Проте без її присутності яке б то свято було? Роль куми блискуче зіграла відома на вся мадридську округу тамада Ірина Станкевич. Жарти, перемовки, конкурси-змагання з її участю підняли б мертвого! Нехай пошкодують ті, хто не знайшли часу, щоб відвідати нашу забаву.

Приємною несподіванкою для господарів дійства став приїзд з далекої Америки Касьчиної родички – цьоці Рузі, яка прихопила зі собою ще й своїх друзів Сару та Мошка. Як не крутились довкола хитренької цьоці господарі, але вона таки їх здивувала: приїхала (ще доволі пристойного молодецького вигляду) тітонька, щоби... знайти своє щастя. А Сара і Мошко таки не кидають своїх! Попри те, що жидові в голові лише гроші, Сарочка активно допомагала подрузі досягнути її цілі...І де ж ви бачили жида, який не «доконав» би свого?! А з яким  новорічним привітанням звернулася Сара замість колядки, щоб їх впустили до хати! Браво Олі Міщенко, Альбертові Павловичу та, звичайно, ж вам, неперевершена наша цьоцю Рузю - Маріє Дмитрівно Мирго!

Ну, а які ж вечорниці без циганки, що здалека чує запах печеного, смаженого і грошей? Грошенята вона заробила, безумовно, заслужено, нагадавши цьоці Рузі її судженого. Та й свасі відлягло від серця, коли циганка, ворожачи по руці, розказала чисту правду. Не зраджує її Василь! А додому не прийшов, бо ледь живий зостався... Вовцюги перестріли по дорозі. А ви як думали? Це вам гори Карпати, а не столична площа...

 вечорниці у Мадриді

Задля примирення свати полюбовно інсценізували музичну композицію «Сиділо двоє (про стосунки в парі від молодих літ до старості)... Оплески заставили повернутися на сцену Петра Варцабу (свата) і його дружину (її роль довелося виконувати авторці цього допису). А незрівнянна гра циганки (Ірини Осовської) змусила аудиторію задуматись: а чи не справжня циганка завітала на свято? І чи не вона, до того ж, вспіла поцупити з Касьчиної комори шмат сала?..

українці в Мадриді

Постукала на вечорниці й сусідка зі своєю донькою. Далебі кожен знає, що добра сусідка – краще за далекого родича! Принісши до столу гостинець – паляницю з маком - матір забідкалася на доньку. Мовляв та перебирає парубками, роздаючи гарбузи. На що кмітлива донечка дотепно відповіла народною піснею «Спать мені не хочеться». Професійне виконання та майстерно поставлений голос молодої і талановитої Олесі Заяць викликали шквал оплесків. Так що може пишатися за доньку її матуся Ліля (мати не лише на сцені, але і в житті).

вечорниці у Мадриді

А далі завітали «хлопці з лісу», виконавши сумну пісню «У різдвяну нічку». Тим самим нагадали  всім присутнім, що і вечорниці, й інші святкування ми проводимо в мирі та гарному настрої. Працюємо, допомагаємо нашим рідним і близьким, спокійно спимо. Проте є ті, хто за цей спокій воює і гине...

вечорниці у Мадриді

Бездоганне виконання щедрівок і пісень Вікою Герванко – ще одного зовсім юного таланту - не залишило байдужим жодного з присутніх. Зауважу, що наш маленький соловейко вже добре знаний на теренах Іспанії. Вдається Вікторії створити людям відчуття світлого та радісного. Ось і цього разу вона багатьох потішила.

вечорниці у Мадриді

На вечорнично-гумористичній хвилі прозвучала жартівлива композиція «На городі буркун» у виконанні Юлії Вознюк і Андрія Пилип’яка. Жартівлива пісня-сценка «Нежонатий козак» відбулась завдяки Іванові Прокіпчуку.

вечорниці у Мадриді

А як не подякувати хлопцям–музикантам під керуванням Ярослава Допілки, котрі супроводжували все дійство музичними номерами? Відчуттям зимової різдвяної забави, яку можуть влаштувати лишень українці, завдячуємо саме вам, музиченьки!

вечорниці у МадридіЗвісно, що без запальних танцюристів ансамблю «Перлина» під керівництвом Ігоря Чижевського з культурно-освітнього центру «Дивосвіт» свято відбулося б. Але не таке! Чудово впорався зі своє роллю дует ведучих у складі Софії Кіндратюк і Андрія Пилип’яка.

Сердечне спасибі висловлюю виконавиці українських пісень іспаночці Беатріс Монтеро. А також, звичайно, господарям - Лесі Утриско та Ярославу Допілці, котрі зі значною часткою запального гумору, комізму і веселощів провадили все свято-забаву.

Дякую усім вам, дорогі мої співвітчизники та друзі, за велике бажання, яким ви горіли від початку створення сценарію і до завершення свята. Як і вам, шановні гості! Адже не відвідавши торішніх вечорниць у Барселоні, можливо, їх би не було і в Мадриді.

Прикметно, що завдяки ідеї Лесі Утриско вечорниці дістали титул «естафетних». Впевнена, що їх різдвяний вогник підхопить не тільки Валенсія, де відбудеться подібний черговий захід, але й інші міста. А потім, можливо, помандрують вони іншими країнами Європи, де перебувають наші краяни. Переконана, що саме так і станеться, бо на те ми – українці. І для того Господь наділив нас безліччю талантів. Нехай розкидані ми по світу, проте будемо славити нашу Неньку-Україну, передавати її культурну спадщину нашим дітям і онукам.

вечорниці у Мадриді

 

вечорниці у Мадриді

Автор: Надія КАРПЛЮК-ЗАЛЄСОВА,

Мадрид.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається