Як оновлюються українські архіви

Понеділок, 06 листопада 2017 11:56 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Останнім часом українські державні архіви докладають чималих зусиль, щоб стати ближчими до науковців та читачів. Не виключенням став Центральний державний електронний архів України. Тепер скористатися сторінками архіву можуть люди з обмеженнями зору та слуху.

24 жовтня 2017 року в мережі Інтернет за адресою: http://tsdea.archives.gov.ua запрацювала нова версія офіційного веб-сайту Центрального державного електронного архіву України.

Про це повідомила заступник директора архіву Людмила Паламарчук. Робота над редизайном проводилася спеціалістами архіву упродовж 2017 року.

«В першу чергу, зміни можна помітити в дизайні — змінилася не лише гамма кольорів, а ще й зовнішній вигляд сайту. На сторінці веб-сайту розміщується блок «Новини», де відображаються новини ЦДЕА України, актуальні новини України та світу з питань управління електронними документами, електронного урядування та інформаційної безпеки», – повідомила Людмила Паламарчук.

Для удосконалення діалогу із користувачами створено окрему сторінку з назвою «Зворотній зв'язок», яка дає можливість користувачам висловити свої побажання, поставити запитання спеціалістам електронного архіву.

Також на веб-сайті ЦДЕА також запрацювала альтернативна версія для людей з вадами зору та слуху. Користувач має можливість збільшувати розмір літер тексту та обирати кольорові пари для літер та фону. При цьому розмір шрифту тексту, за винятком титрів, змінюється в межах до 200 відсотків, а візуальне представлення тексту має коефіцієнт контрастності не менше як 5:1.

В планах Центрального державного електронного архіву України є надання доступу користувачам веб-сайту до електронного читального залу для можливості користуватися документами в електронній формі та електронними інформаційними ресурсами, що зберігаються в архіві.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається