До дня народження Тараса Шевченка іноземні посли представлять визначні твори своїх країн

Вівторок, 07 березня 2017 16:59 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У зв’язку з відзначенням 203-ї річниці від дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка та 156-ї річниці від дня його смерті, 10 березня посли іноземних держав, представлять визначні твори своїх країн, які стали для них такими ж знаковими, як для України шевченківський «Заповіт».

10 березня, за участю послів іноземних держав, відбудеться урочиста церемонія Міжнародного культурно-просвітницького проекту «Нас єднає Шевченкове слово», що проводиться третій рік поспіль у Національному музеї Тараса Шевченка до Дня народження великого Кобзаря.

Про це сайту української діаспори "Стожари" повідомили у прес-службі Міжнародного культурно-просвітницького проекту.

Організаторами заходу виступили Міністерство культури України, Київська обласна державна адміністрація, Київська обласна рада, Управління культури, національностей та релігій КОДА, Національний музей Тараса Шевченка та Вишгородський історико-культурний заповідник.

Дипломати представлять визначні твори своїх країн, які стали для них такими ж знаковими, як для України шевченківський «Заповіт». «Цього року виповнюється рівно 150 років, як за «Заповітом» остаточно закріпили саме цю назву, - зазначає куратор проекту Влада Литовченко. – Адже до цього вірш називався і «Думка», і «Завіщаніє», і «Остання воля».

Задля вшанування найвідомішого вірша поета в рамках проекту організували відео-флешмоб «Київщина читає Шевченка вголос», який присвятили 85-річчю Київської області. У відеоролику відомі діячі Київщини з різних сфер суспільного життя читають «Заповіт» і запрошують приєднатися усіх бажаючих – прочитати на відео вірш і викласти на своїх сторінках у соцмережах з відповідними хештегами. До флешмобу вже долучилися Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, Народний артист України Остап Ступка, актриса Римма Зюбіна, Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська, Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус, директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко, Начальник управління культури, національностей та релігій КОДА Ігор Подолянець та Голова Національного партнерства в легкій промисловості України Голда Виноградська.

Крім того, українські зірки, діячі культури та мистецтва взяли участь у фотопроекті «Книга усіх часів», представивши різні видання «Кобзаря» в бібліотечному антуражі.

Під час заходу 10 березня гостям представлять виставку «Шевченко і Київщина» з експонатами та документами, наданими Вишгородським історико-культурним заповідником, Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав», музеєм «Флігель Тараса Шевченка» (м.Яготин) та Державним архівом Київської області.

А родзинкою церемонії стане презентація унікального «Кобзаря» від видавництва «Самміт-книга». Книга заввишки більш як 2 метри буде найбільшим у світі «Кобзарем».

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається