Виставка предноворічних картинок-побажань з Китаю

Четвер, 05 грудня 2013 08:21 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків відкрилася виставка, на якій представлено незвичайні роботи китайських майстрів XIX століття

Вона називається «Няньхуа. Чарівній світ китайської народної картини». Експозицію складено з експонатів музейних фондів.

— Няньхуа — це картини-побажання всього найкращого на майбутній рік. У Китаї народні картинки малювали, вирізували на дошках, друкували і розфарбовували протягом всього року, однак продавали їх саме напередодні новорічного свята — найяскравішого з усіх традиційних свят Китаю. Святкування починалося 23 числа 12 місяця за місячним календарем і тривало майже два тижні. Щороку на свята кожна родина вивішувала в будинку картинки доброзичливого змісту, сподіваючись, що новий рік принесе кожному щастя, здоров’я та благополуччя. Розфарбовані ксилографії (дуже красиві й витончені) висіли в будинку аж до наступних свят. А напередодні Нового року їх ...спалювали. Вважалося, що дух домашнього вогнища донесе на небеса звіт про те, які добрі справи зробила родина за всі 12 місяців. Замість старої вивішували нову картинку.

Сьогодні більшість няньхуа збереглися завдяки європейцям, які свого часу високо оцінили їх і зібрали перші колекції. Музей Ханенків має унікальні зразки китайської новорічної картини кінця XIX століття з Янлюцін.

Новорічні лубкові картини з тяньцзиньського повіту Янлюцін — оригінальний жанр народного мистецтва, що виник в епоху династії Мін за часів правління імператора Чунчженя (1628—1644 рр.). Розквіт цього виду народного живопису припав на роки правління імператорів Юнчжена (1723—1735 рр.), Цяньлуна (1736—1795 рр.) та Гуансюя (1875—1908 рр.) династії Цін (1644—1911 рр.). В ті роки кількість зображень на таких картинах перевищила декілька тисяч.

Зображення доволі різноманітні — діти, красуні, квіти і птахи, персонажі опер і різних легенд тощо. До речі, в Янлюціні й дотепер існують майстерні з виготовлення новорічних картинок.

Інформує: Газета "День"

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається