Українська художниця отримала престижну австрійську премію

Четвер, 02 липня 2015 07:30 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Українська художниця Анастасія Яровенко стала одним з переможців престижної мистецької премії Kunsthalle Wien 2015, яка проводилася у Відні.

Як повідомляється на офіційному сайті премії, українка стала переможцем завдяки інсталяції "Мімікрія". Вона намагалася зобразити об'єкти,  які не мають свого власного стану та призначення, якщо з ними не почати взаємодіяти.

У цьому році крім українки, володаркою премії також стала угорка Карина Мендрецкі з інсталяцією "Тонкі мрії", в якій вона зобразила спробу взаємодіяти з природою. 

Призовий фонд премії становить 3 тисячі євро.

Премія була заснована в 2002 році. В цьому році вона вперше присуджувалася як спільний проект Kunsthalle Wien, віденських Університету прикладного мистецтва та Академії образотворчих мистецтв.

Вручення премії відбудеться в листопаді на відкритті виставки лауреатів у Kunsthalle Wien. Там же пройде презентація каталогів робіт Яровенко і Мендрецкі, випущених видавництвом Sternberg Press.

Анастасія Яровенко вчилася на філології Києво-Могилянської академії, захоплювалася малюванням. У 2009 році вступила в Академію образотворчих мистецтв у Відні на факультет фігуративного живопису.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається