Українська діаспора закликає світ заборонити радянську символіку

П'ятниця, 10 травня 2019 07:12 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Міжнародній спільноті варто засудити злочини радянського режиму та заборонити розміщення його символіки.

 

Таку думку висловив президент Світового конґресу українців (СКУ) Павло Ґрод, повідомляє Укрінформ з посиланням на власного кореспондента.

“СКУ закликає міжнародну спільноту засудити злочини радянського тоталітарного режиму та гібридну війну Путіна проти України й її народу. Слід заборонити розміщення в публічних місцях та на спорудах таких символів, як радянський серп і молот та георгіївська стрічка, що уособлюють ненависть й терор”, - сказав Ґрод.

Він додав, що “антиукраїнське насильство і злочини на ґрунті ненависті, які явно організовані за участі дипломатичної і державної підтримки Росії, й кількість яких зростає, мусять бути зупинені урядами в усьому світі”.

“Ми закликаємо міжнародну спільноту, уряди і правоохоронні органи вжити активних заходів для запобігання подальшим антиукраїнським злочинам на ґрунті ненависті у всьому світі”, - прокоментував президент СКУ напад учасників акції “Безсмертний полк” на членів української громади Португалії.

Нагадаємо, в Україні вже кілька років використання радянської символіки заборонено, а порушників чекає покарання аж до кримінальної відповідальності. Так, 9 квітня 2015 року парламент ухвалив закон про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки.

 

630 360 5618

Зазначимо, що вже кілька років символом 9 травня в Україні замість навязаної радянською пропагандою “георгіївської стрічки” є стилізоване зображення квітки червоного маку.

m3bVg1556228761Sfq9h1

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається