Об'єднання українців Франції створило свій сайт

Середа, 10 жовтня 2018 06:14 Автор  Ольга Мельник
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Для французів та української діаспори Об’єднання українців Франції створило свій сайт uduf.fr. Метою створення сайту є поширення реальної інформації про події в Україні та спростування проросійських кліше серед французького суспільства.

Про це повідомляє інформаційний портал української діаспори "Стожари" з посиланням на "Укрінформ".

Голова Об’єднання українців Франції Богдан Білогоцький (Білот) поділився подробицями:

«Загалом у Франції, все, що стосується України, зафарбоване московською пропагандою.  Інформація не надійна або відверта дезінформація,  не згадуючи вже про численні фейки. Наш сайт спрямований, в першу чергу, на французьких читачів, до котрих намагаємося донести українську дійсність, стерти всі історичні кліше. Також для українців у Франції, аби повідомляти про події та заходи», - розповів Богдан Білогоцький.

Серед основних цілей проекту він називає надання правдивої інформації про УНР та роль Центральної Ради, роль українців у ході Другої світової війни, сучасну релігійну ситуації в Україні та інші питання.

Крім історичної частини, проект має на меті поширювати інформацію про українську культуру, спорт, традиції тощо.

«Маємо намір використовувати цей сайт як майданчик для оприлюднення наших листів, наприклад, як останнього до пана Дуди, президента Польщі, до віце-президентки Парламентської асамблеї Ради Європи, ну, і відкриті листи», - вказав Білогоцький.

За його словами, сайтом та сторінкою проекту у Facebook опікуються шість членів української громади у Франції.

Нагадаємо,  що Об’єднання українців Франції було засноване 1949 року українцями, звільненими із нацистських концентраційних таборів, а також українцями з таборів «переміщених осіб» у Німеччині та Австрії. Також серед засновників були українці, що воювали в лавах армії Андерса при Монте-Кассіно, українці, які мешкали у Франції ще до Другої світової війни і служили Франції в лавах Іноземного легіону, та інші, які боролися в українських загонах французького Руху опору.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається