Українсько-латвійський діалог про історико-політичні аспекти здобуття Латвією своєї незалежності і боротьби України за свою державність

Вівторок, 18 вересня 2018 06:33 Автор  Тетяна Лазда
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

В рамках спільного проекту Товариства підтримки України та Товариства генерала Петеріса Радзиньша «Україна-Латвія: За Нашу і Вашу свободу», присвяченого 100-річчю Латвії та 100-річчю української революції та підтриманого Земгальським центром громадських організацій, в посольстві України в Латвії та в Народному домі латвійського міста Бауска відбулися культурно-мистецькі зустрічі та відкриття виставки, присвяченої генералу П. Радзиньшу, військовим Карлісу Броже, Янісу Цеплісу та іншим латишам, які відстоювали незалежність УНР.


На наше запрошення на цей захід приїхали українські активісти Юрій Ноєвий (партія «Свобода»), Олена Семеняка (партія «Національний корус») та соліст гурту « Широкий лан» Святослав Бойко.
 Аліса Подоляк

Юрій-ініціатор перейменування одної з київських вулиць на вулицю Генерала П. Радзиньша та встановлення в Києві меморіальної дошки генералу. Маємо надію, що це питання буде позитивно вирішене в Київській міськраді.

В посольстві України в Латвії, Олена Семеняка вручила Подяки за підтримку України громадським організаціям та активістам Латвії.
20180914 1907591 

В своєму вітальному слові на відкритті виставки депутат краєвої ради Бауського краю Райтис Абелнієкс зазначив, що ця виставка в їхньому місті в рік, коли Латвія відзначає 100 -річницю державності, є символічною і тому, що підполковник Яніс Цеплітіс, який був начальником оперативної частини Генерального штабу армії УНР (1918/1919 рр) народився і виріс в Баусці, ходив тими ж бруківками, що і ми зараз.

Як і 100 років тому, на захист незалежності України стали патріоти з Латвії. Ми не знаємо скільки їх, та знаємо про чотирьох загиблих в україно-російській війні 21 століття. Запаленою свічкою та хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх борців за Свободу і Незалежність України і Латвії.

Українсько-латвійським діалогом про історико-політичні аспекти здобуття Латвією своєї незалежності і боротьби України за свою державність, назвала ці зустрічі тимчасово-повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк: «Як і сто років тому виклики для наших держав є спільними, але сьогодні Україна і Латвія є сильнішими завдяки європейській і трансатлантичній єдності, підтримці союзників. Врешті-решт історія нічому не навчила Росію, а країни, які протягом свого існування потерпали від цього агресора, добре розуміють, що компроміси з Кремлем не ведуть до миру чи добробуту, а загрожують окупацією і терором».

DSC042001

Латвійський історик, автор документального фільму THE SOVIET STORY, депутат Сейму Едвінс Шноре, який в останні роки неодноразово бував в Києві і на Донбасі, і нещодавно, в складі латвійської делегації був присутній на військовому параді в День Незалежності, відмітив , що парад показав зростання могутності української армії, і що було дуже приємно бачити на параді військових з прапором Латвії.
 344333444

Агріс Пурвіньш (голова Товариства Генерала Петеріса Радзиньша) і Олена Семеняка розповіли про проект Міжмор'я, також відомого як «Інтермаріум» запропонованого польським державним діячем маршалом Юзефом Пілсудським після Першої світової війни і про який багато писав П.Радзиньш, - однією з ключових цілей якого було протистояння російському імперіалізму.
 DSC04180 11

«Саме тому створення Балтійсько-Чорноморського блоку, що також розроблявся українським геополітиком і одним із найважливіших для Азовського Руху теоретиків Юрієм Липою («Чорноморська доктрина», «Призначення України», «Розподіл Росії»), може суттєво прискорити відновлення геополітичної та військової могутності України й тим самим забезпечити безпеку всього регіону»
 DSC042231

Латиськими та українськими піснями вечір продовжили фольклорна група Народного дому м. Бауска «Trejupe» та соліст групи «Широкий лан» Святослав Бойко. Святослав приємно здивував і порадував всіх присутніх виконанням латиської народної пісні «Tumsā gāju vakarā».

 

 

 

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається