У США пуерторіканець понад 20 років вчить танцювати дітей українські народні танці

Вівторок, 19 червня 2018 07:16 Автор  Олесь
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Пуерторіканець Орландо Паган закохався в українські народні танці ще підлітком, а тепер вчить танцювати дітей в Нью-Йорку та Нью-Джерсі (США).

Про це повідомляє Голос Америки.

Як зазначається, на даний момент Орландо Паган є художнім керівником ансамблю “Сизокрилі” в школі народного балету ім. Роми Прийми-Богачевської. Разом з дружиною Ларисою вони викладають українські народні танці для дітей.

Орландо Паган виріс у пуерторіканській родині в одному з районів Нью-Йорка Бронксі. У дитинстві займався бейсболом, мріяв стати зіркою кіно. Танцями почав займатися у середній школі. Вчитель пообіцяв – тих, хто танцює, буде вчити також і акторській майтерності. Після цього Паган вступив до престижної ньюйоркської школи виконавських мистецтв – хотів на акторські курси, а взяли на танцювальні.

“У наступні чотири роки я тільки те й робив, що танцював. Вивчав балет, сучасний танець, джаз, степ, африканські танці”, – розповів Орландо Паган.

Лариса, яка з дитинства займалася українськими танцями, пригадує, як Орландо вперше з’явився у школі народного балету ім. Роми Прийми-Богачевської. Його запросили на репетицію українського національного ансамблю. Орландо передивився виступи танців та закохався в них. Після цього він вирішив спробувати свої сили в цьому. І з того часу викладає українські народні танці в школі.

Як зазначається, родина Пагана була здивована його вибором танцювальної кар’єри.

Саме завдяки урокам українського танцю Орландо Паган у віці 32 років був прийнятий в престижну трупу танцювального театру Гарлема під керівництвом Артура Мітчела. Орландо став солістом театру Гарлема і одночасно танцював в “Сизокрилих”, а також викладав у школах танцю та у літньому танцювальному таборі.

У нього протягом останніх 20 років навчалися понад сотні дітей з української діаспори.

Як хореограф, Орландо уважно вивчає історію та культуру регіонів України, йдеться в сюжеті.

На його думку, українські танці повинні вийти за межі української громади.

“Я намагаюся зробити так, аби український танець став на стільки ж популярним, як, наприклад, балет чи сучасний танець. Я хочу донести його до інших громад. Я знаю, коли вони це побачать, то обов’язково закохаються. Їм сподобається атлетизм, кольори, музика. Я вірю, що люди зможуть побачити українські народні танці, як чисту форму мистецтва”, – сказав Паган.

 

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається