СКУ закликає приєднатися до Звернення в справі надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні

Середа, 02 травня 2018 07:01 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Вселенський Патріарх Варфоломій Вселенський Патріарх Варфоломій

Світовий Конґрес Українців (СКУ) підтримав  Звернення Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України від 26 квітня 2018 р. до духовенства, монашества та вірних Української Православної Церкви в діаспорі з надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні та закликав українців світу поєднати зусилля задля підтримки цього рішення.

26 квітня 2018 р. Президент СКУ Евген Чолій узяв участь у телеконференції за участю Митрополита Української Православної Церкви в Канаді Юрiя (Юрiя Каліщука), Канцлера Української Православної Церкви в Канаді протоієрея Тараса Удоди та Президента Конґресу Українців Канади Павла Ґрода, під час якої запевнив про підтримку з боку СКУ Звернення Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України в справі надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

СКУ закликає діаспору приєднатися до цього звернення наступною молитвою:

Господи Боже наш, Ти бачиш, як невидимі й видимі вороги розділили Українську Православну Церкву, а разом з нею і ввесь український народ. Допоможи нам сприяти об’єднанню українського православ’я в єдину помісну Церкву, поклавши наріжним каменем апостольське правило, яке велить нам знати, що кожен народ, а серед них і український народ, повинен мати свого першого єпископа.

Надоум, Господи, наших розділених братів, щоб вони об’єдналися навколо Престолу Київського в єдину Церкву і щоб між усіма ними панувала християнська любов, бо Ти сказав: “По тому будуть пізнавати, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою”.

Зглянься на нас, Чоловіколюбний Господи, і не карай нас за наші провини вільні і не вільні, свідомі й несвідомі. Дай нам мати правдиву любов між собою, прости нам провини наші і не пам’ятай беззаконь наших.

Владико Многомилостивий, охорони й збережи Українську державу від тих, хто зазіхає на її незалежність і хоче розділити її, як Ти завжди оберігав християнські держави. Нехай єдина помісна Українська Православна Церква буде міцною духовною основою для неподільності Української держави та єдності народу нашого, нехай розвіються вороги його і нехай запанують в нас мир, злагода і єдність.

Ти, Господи, сказав: “Без мене не можете робити нічого”. Вислухай, Боже, благання вірних Твоїх і благослови розпочату справу єднання православних у Помісній Церкві Українській до успішного завершення привести. Святійшому Патріарху Варфоломію, Українському Православному Єпископату, Президенту, Верховній Раді та всім, хто для цього трудиться, мудрість та натхнення Духа Твого Святого пошли, у добрій справі визнання Церкви Української до скорого завершення всіх приведи. Бо Ти милуєш і спасаєш нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається