У Флориді на День Землі згадали про Чорнобиль

Субота, 28 квітня 2018 02:32 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Леся Попель, Богдан Боднарук, Неля Лехман, Віра Боднарук, Мирося Футей, Іванка Олесницька та суддя Богдан Футей Леся Попель, Богдан Боднарук, Неля Лехман, Віра Боднарук, Мирося Футей, Іванка Олесницька та суддя Богдан Футей

Члени Громадського комітету південно-західної Флориди взяли участь у відзначенні Дня Землі, яке відбулося 21 квітня ц. р. в Oscar Scherer State Park в Оспрі (штат Флорида).

Це була нагода ще раз розказати американцям про Чорнобильську катастрофу в Україні, яка сталася 26 квітня 1986-го. Для цього вони організували спеціальну виставку. На столі, над яким розмістили напис Chornobyl Nuclear Disaster, були розкладені книжки, летючки, жетони й інші матеріали про Чорнобильське лихо, а також інформація про Україну та сучасну війну з Росією на Донбасі.

Виставку книжок та інформаційні летючки про Чорнобиль та Україну підготували Неля Лехман і Віра Боднарук за допомогою Богдана Боднарука, котрі вже понад десять років беруть участь у Днях Землі на Флориді. Допомагали розповідати про Чорнобильську аварію й її наслідки, а також про сучасну ситуацію в Україні, членкині 56-го відділу Союзу українок Америки Леся Попель (голова), Іванка Олесницька, Оксана Лев, Таня Сілецька, Мирося Футей і суддя Богдан Футей.

Погода була гарна, сонячна і це додавало настрою на День Землі. Крім отримання інформації про довкілля, родини з дітьми мали нагоду відчути красу природи в парку штату, почути фольклорну американську музику. Тут можна було також купатися в озері або їздити на каяках.

29 квітня українська громада в Норт-Порті пом’яне жертви Чорнобиля в соборній панахиді в церкві св. Андрія при місцевому Українському релігійному та культурному осередку.

Віра Боднарук

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається