Українська діаспора проведе низку заходів на підтримку українського військового Віталія Марківа #FreeMarkiv

П'ятниця, 02 березня 2018 11:41 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Акція на підтримку українського військового Віталія Марківа #FreeMarkiv Акція на підтримку українського військового Віталія Марківа #FreeMarkiv

Українські громадські організації діаспори ініціюють в країнах проживання низку заходів, щоб привернути увагу світової та італійської громадськості до «Справи Віталія Марківа» та вимагати від компетентних органів Італії об’єктивності та неупередженості.

Про це повідомив на своїй сторінці голова Християнського товариства українців в Італії (Рим), Олесь Городецький.

У Римі акція на підтримку Віталія Марківачетвер відбудеться 8 березня 2018 року, в 14.30, під стінами італійського Парламенту, на площі ді Монтечіторіо, яку організовує українська громада Італії. З 8 по 11 березня такі акції, організовані українськими громадами, відбудуться біля посольств Італії в США, Іспанії, Португалії, Греції, Франції, Угорщині та інших країнах.

«Разом з нами під італійські посольства в своїх країнах вийдуть українці США, Португалії, Іспанії, Греції, Угорщини, Великої Британії, Франції та інших країн. Акція пройде також під посольством Італії в Києві!», – пише Городецький

«Чекаємо на всіх небайдужих 8 березня, в 14.30 на маніфестації під стінами італійського парламенту (Piazza di Montecitorio, Roma)», – наголошується у повідомленні.

Подаємо повний текст ПРЕС-РЕЛІЗУ МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНСЬКОГО СОЛДАТА ВІТАЛІЯ МАРКІВА:

30 червня 2017 року в Італії був заарештований старший сержант Національної Гвардії України Віталій Марків за абсурдними звинуваченнями у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі, який загинув в травні 2014 року під Слов’янськом, на території, підконтрольній терористам, внаслідок мінометного обстрілу.

Всі звинувачення проти Віталія Марківа базуються лише на інтерпретації італійською журналісткою короткої телефонної розмови між Віталієм та іншим італійським журналістом. Ця журналістка чула розмову на гучному зв’язку, під час якої нацгвадієць, перебуваючи в зоні бойових дій намагається попередити свого друга-журналіста про небезпеку перебування на цій території, оскільки там мають місце постійні збройні сутички та обстріли (Про загострення військових дій у ці дні повідомляло також Посольство Італії в Україні, закликаючи громадян не їхати на вказану територію). Зміст та обставини цієї телефонної розмови в поданій інтерпретації не підтверджують безпосередні учасники розмови: ні Віталій, ні його співрозмовник-журналіст.

Під час цієї телефонної розмови, що тривала декілька секунд, Віталій намагався лише повідомити про небезпеку перебування на цій території для журналістів та цивільних, відповідаючи на бажання журналіста приїхати в цю зону, і аж ніяк не визнавав причетності, своєї чи своїх побатимів, до трагедії, в якій загинув Андреа Роккеллі, як інтерпретує переказ розмови журналісткою італійська прокуратура. Слід зазначити, що незадовго до цього, власне Віталій Марків посприяв цьому журналістові-співрозмовнику отримати від українських волонтерів безкоштовний бронежилет, оскільки переймався його особистою безпекою, як друга і як журналіста.

Окрім факту цієї телефонної розмови та її інтерпретації одним зі свідків, сторона звинувачення не надає ЖОДНОГО ДОКАЗУ причетності Віталія Марківа до трагічної загибелі Андреа Роккеллі.

Не зважаючи на відсутність жодного об’єктивного доказу вини Віталія Марківа у трагічній загибелі Андреа Роккеллі, український військовий вже 8 місяців перебуває в італійській в’язниці, а італійські ЗМІ вже назвали його «жорстоким вбивцею журналіста Роккеллі».

Громадські активісти та організації української діаспори вважають ситуацію, що склалася з Віталієм Марківим необгрунтованою з точки зору права та такою, що порушує його права як громадянина і як українського військового.

Невизнання факту інтенсивних бойових дій на цій території, згадування кремлівської тези про «прихід до влади в Києві націоналістів-екстремістів» та класифікація Національної Гвардії України як «незаконного збройного формування» в актах звинувачення, а також фактична відмова органів сілідства від співпраці з українськими правоохоронцями, в тому числі, від проведення слідчих дій на місці трагедії, свідчать про певну суб’єктивну заангажованість компетентних органів Італії, які, за визначенням, мали б бути об’єктивними та неупередженими.

В зв’язку з вище наведеним, українські громадські організації діаспори ініціюють в країнах проживання серію заходів, щоб привернути увагу світової та італійської громадськості до «Справи Віталія Марківа» та вимагати від компетентних органів Італії об’єктивності та неупередженості.

8 березня 2018 року, в 14.30, під стінами італійського Парламенту, на площі ді Монтечіторіо, відбудеться акція на підтримку Віталія Марківа, організована українською громадою Італії. З 8 по 11 березня такі акції, організовані українськими громадами, відбудуться біля посольств Італії в США, Іспанії, Португалії, Греції, Франції, Угорщині та інших країнах.

ВОЛЮ ВІТАЛІЮ МАРКІВУ! 
СЛАВА УКРАЇНІ!

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається