У польському Любліні з'явиться пам'ятник українському священнику, мученику, "Пароху Майданеку"

Четвер, 01 березня 2018 08:00 Автор  Ольга Мельник
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Отець Омелян Ковч Отець Омелян Ковч Wikipedia

У польському місті Любліні буде встановлено пам’ятник греко-католицькому священику, блаженному Омеляну Ковчу, який загинув у німецькому концентраційному таборі у Майданеку. Українського духівника у таборі називали «Парох Майданека».

Міська рада Любліна 22 лютого 2018 року одноголосно прийняла постанову про схвалення будівництва пам’ятника, який буде створений за ініціативои люблінського Фонду духовної культури прикордоння. У постанові підкреслюється, що о. Koвч є символ примирення та згоди між людьми, - повідомляє видання "Наше Слово".

„Його ставлення до відкритості до кожної людини, незалежно від національності та релігії, знайшло своє особливе вираження в складні роки війни. Під час свого перебування в німецько-фашистському концентраційному таборі в Майданеку Омелян Ковч зберіг дух жертовності, він завжди був священиком, і за свою непохитнe поставу  отримав прізвисько «священик Майданека»”- написано в обгрунтування постанови.

Пам’ятник має бути встановлений біля входу в музей в Майданеку. Автор концепції – скульптор з Києва Олександр Дяченко. На ньому буде вигравірувано – на польській, українській мовах та івриті – фрагмент листа о. Ковча до своєї сім’ї, у якому духовник попросив родину не робити ніяких зусиль, щоб звільнити його з концтабору, у якому загинуло близько 78 тис. людей.

„Ми тут всі рівні: поляки, євреї, українці, росіяни, латиші та естонці. Я єдиний священик серед них. Я навіть не можу собі уявити, як це буде тут без мене. Тут я бачу Бога, який є одним для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей. Можливо, наші церкви різні, але один і той же Великий і Всемогутній Бог веде нас усіх. Коли відправляю Службу Божу, кожен молиться. (…) Вони вмирають на різні способи, а я допомагаю їм пройти через цей маленький міст до вічності „, – буде написано на пам’ятнику, який має бути відкритий через рік. У 2019 році, відзначається 75-та річниця з дня смерті українського священомученика.

Омелян Ковч (20 серпня 1884, Космач — 25 березня 1944). Був парохом у Перемишлянах поблизу Львова. У 1919-1921 роках він був капеланом в Українській Галицькій армії. Від початку Другої світової війни виступав проти переслідування людей різних національностей, у тому числі він хрестив та рятував євреїв. Теж відвідував євреїів у гетто та заборонив своїм парафіянам брати участь у антиєврейських діях. Був ув’язнений у 1942 році і відправлений до концентраційного табору в Майданеку, у якому помер 25 березня 1944 року.

27 червня 2001 року у Львові папа римський Івана Павла II проголосив його благословенним разом з іншими мучениками греко-католицької Церкви.

А 27 січня 2018 року, у День пам’яті жертв Голокосту, в Римі, у соборі святої Софії, відбулася церемонія вручення Відзнаки священномученика Омеляна Ковча — греко-католицького священика, послідовника митрополита Андрея Шептицького, який у часи Другої світової рятував євреїв, за що був ув’язнений і загинув у концтаборі Майданек.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається