Українські пластуни несуть Вогонь Миру по світу!

П'ятниця, 15 грудня 2017 11:50 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(4 голосів)

Сьогодні у Відні, Австрія розпочалась Міжнародна акція Вифлеємського Вогню Миру, яку організували члени Пласту - Національної скаутської організації України.

Ця чудова традиція з’явилася ще у 1986 році завдяки австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц.

Вже багато років поспіль представники телерадіокомпанії ORF та скаути беруть Священний Вогонь у Вифлеємі та направляють його літаком до Відня. А звідти Вогонь Миру розтікається по всіх країнах від одного скаутського осередку до іншого, долає кордони та несе світло добра, любові та милосердя у переддень Різдва Христового.

У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу.

Рівночасно цей промінчик - це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю. 

Головна Пластова Булава у співпраці із Пластовою групою в Австрії організовує Міжнародну Пластову Зустріч з нагоди передачі Вифлеємського Вогню Миру 15-17 грудня 2017 у Відні. В цій зустрічі візьмуть участь представники з пластових країв і осередків Європи, зокрема з Бельгії, Великобританії, Кіпру, Німеччини, Норвегії, Польщі, України, Франції, Чехії і Швеції.

Урочиста церемонія передачі Вифлеємського Вогню Миру українській громаді Відня та представникам країв і осередків відбудеться 17 грудня 2017 року під час недільного Богослужіння у ц. Св.Варвари (Postgasse 8-10, 1010 Wien)

Редакція «Стожар» отримала чудову звістку - Вифлеємський Вогонь Миру вже у Відні. 

25474479 1750671701671536 1299334460 o

Серед пластунів, які його зустріли - виховник пластунів - Дмитро. Як повідомили нам наші норвезькі пластуни: «Вифлеємський Вогнь Миру отримаємо 16 грудня 2017, привеземо до Осло, згодом рознесемо по всій Скандинавії. Ми, наш пластовий осередок - рій Троленята, має намір передати Вогонь разом з своїм посланням миру і пластунам Швеції».

25434060 1750678291670877 1257874643 o

 

Дякуємо Вам за чудову звістку, та як кажуть пластуни: «СКОБ».

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається