День Покрови в Сіднеї, Австралія

Вівторок, 17 жовтня 2017 07:13 Автор  Марічка Галабурда – Чигрин
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
День Покрови в СІДНЕЇ, АВСТРАЛІЯ День Покрови в СІДНЕЇ, АВСТРАЛІЯ

14 жовтня християни світу святкують день Покрови Пресвятої Богородиці.


Цього року в
Києві відбувся в суботу 14.10.2017 багато тисячний (до 20 тисяч) Марш патрійотів в пошані до 75 ліття постання УПА, Небесної Сотні, Захисників України. Я дивилася на кілька репортажів і піднісся мій настрій. Кілька тисяч молоді, дітей, старших, ветеранів війська, з хоругвами, прапорами, смолоскипами скандували патрійотичні гасла!

В неділю 15 жовтня 2017 Свято Покровська Парафія в Гомбуш - УАПЦ, в Сіднеї, відзначила своє Парафіяльне свято Покрови Пресвятої Богородиці. Такі свята в цій парафії, де був і провідним членом мій покійний чоловік др. Михайло Чигрин, ( й був ведучим тих свят) - є одним з найважливіших подій в Парафії.

Церква була виповнена. Богослужбу відслужив отець Михайло Смолинець. Співав хор під дириґентурою пані Лариси Ковальчук.

Співаки церковного хору

о. Михайло Смолинець дякує всім за присутність, всім хто доклав зусиль до організації свята...

 

Прислужували отцеві 5 прислужників, один з Канбери. Артор Левікс, Крістофер Люлька, Матейко Таранець, Володимир Левін, Юрко Шеремета.

Під час Служби Божої отець Михайло Смолинець молився за прихильність до образу Божої Матері, як Покровительки нашого народу. У своїй цікавій проповіді наголошував, що це покровительство тягнеться золотою ниткою від княжих часів аж по сьогодні. Таку небесну підтримку, опіку й заступництво, хоче кожна людина, родина й народ. Тому свято Покрови завжди було і є для нашого народу днем великого вияву любові і вдячності до Пресвятої Богородиці та днем радісної прослави і звеличення її Покрови.

Від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів це свято духовно об’єднувало український народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людський рід, за мир і спокій на нашій землі.

Отець наголосив і на тому, що в Україні і діяспорі св. Покрови це День Козацтва, День УПА, День захисника України і вшановуємо пам'ять поляглих в теперішній війні проти московського загарбника, і згадуємо тих, хто поляг в жорстокій війні і «Небесну Сотню».

Захмарене небо, за яке сховалося сонце, доволі сильний вітер подував а було і парно, ( схулялося на дощ, який такий потрібний) стало причиною, що отець рішив не проводити обходу з іконами й хоругвами навколо Церкви.

На святочному обіді, яким керував голова Парафіяльної Ради Володимир Войтович, вітав численних присутніх.

Згадав основоположників Парафії, живих і тих хто вже віддійшов у засвіти а які сьогодні є в наших думках. Просив відспівати «Вічну Память»! Присутні встали та хвилиною мовчання вшанували їх світлу память! Понеслись звуки сумних акордів пісні по залі.

Був присутнім і високодостойний Посол України др. Микола Кулініч, який приїхав з Канберри на свято. У свойому слові він говорив про те, що культ Богоматері, як покровительки нашого народу, існує від княжих часів. Козацьку традицію вшанування Покрови продовжили воїни УПА, обравши 14 жовтня днем зброї і заснування Української армії. Традицію ніякі вороги й війни не обірвали. А в незалежній Україні цей день Покрови стало все національним святом і війська.

Достойний посол України др. Микола Кулініч

Достойний посол згадав про те, що в Канберрі під сучасну пору перебувають українські офіцери, представники Збройних сил України.

А це майор Костянтин Козьма - безпосередньий учасник АТО, який доносить правду про події в Україні своїм австралійським колегам тут. Та капітан першого рангу Дмитро Донський. Обоє навчаються та викладають, в Австралійському оборонному коледжі Канберри у рамках програми підтримки української армії австралійським урядом.

Дякував посол України за допомогу, яку Парафія регулярно доставляє в Україну воякам і дітям, які стратила батька в теперішній війні.

Вітали присутніх від Стейтової Управи Союзу Українок - голова пані Неля Бабінець, а Голова Громади Сідней Андрій Білинській привітав ще і від учнів й вчителів Центральної Школи ім кн Ольги - присутніх з Празником.

Відбувся традиційний концерт в якому брали участь: хор парафії. Грали на скрипці й флейті музичний твір Матей і Герасим Таранець. Деклямували трьоє учнів Центральної Школи вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну» Кристофер Люлька, Поліна Білинська, Кристіян Борис. Ще Поліна заспівала дві сучасні пісні. Нагородили їх гучними оплесками.

Лариса Ковальчук заспівала з альбому пісень УПА одну пісню й одну лемківську й попросила мене з нею заспівати в дуеті, що ми зробили без ніякої проби чи репитиції.
Вона так все робить. Я вважала, що коли ми відзначаємо на другому кінці світа разом з Україною в серцях і думках 75 річницю УПА, щоб всі разом заспівали
«О, Україно» і «Ой, у лузі червона калина».

І всі співали присутні. Пані ще хотіли співати, так ведучий свята оголосив , що можна брати печево, каву й чай .

Була роззіграна льотерія, після чого і закінчилася концертово-розвагова частина свята. Пан Володимир Войтович й Отець Михайло подякували всім, що причинився до проведеного гарного свята.

Минув ще один радісний день в житті Парафії, який розпочався молитвою до Богородиці й нею й закінчився.

Ми, в Сіднеї гідно віддали честь і славу Героям України різних часів.

Пані : Наталка Ткаль, Марійка Галабурда - Чигрин, Неля Бабінець, Тамара Базалицька, Оля Москвяк, Анна Біланенко

Більше знимок ТУТ та ТУТ

Отець Михайло Смолинець написав подяку з приводу Парафіяльного свята.

Pokrova 2017.

Thanks go out to the following that made everything possible for this years Parish Feast Day.

Larissa Kowalchuk & the Church Choir. Altar servers. Parish Sisterhood for their preparation and lovely meal. Parish Council headed by Volodymyr Woytowych (thank you for your hard work) Parishioners and guests. Our Ambassador, Hіs Excellency Dr. Mykola Kulinich from the Ukrainian Embassy in Canberra. Our interstate guests from Canberra.

A special thank you to everybody that performed during the Feast day program. Our children from the Ukrainian Central School Sydney. Polina Bilinska for her beautiful singing. Christian Borys,Christopher Lulka and Polina Billinska for their poetry recital .Mathias & Herasym Taranec for their musical numbers. Larissa Kowalchuk for her playing the Bandura and singing. Marichka Halaburda - Czyhryn for her singing and photos and our Church choir for also singing some songs during the program.

Photos from Marichka Halaburda Czyhryn. Connie Borys. Sonia Mysak, Rosa Klocko

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається