Яка різниця між російською та українською діаспорою

Середа, 31 травня 2017 15:48 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(3 голосів)
Російська діаспора в США – це переважно вихідці з СРСР

Американський політолог на прикладі української та російської діаспор у США розповів, чим відрізняються народи цих національностей.

Директор неурядової організації For a free Ukraine Джейсон Смарт зазначає, що у американських українців є сильний зв'язок з історичною батьківщиною, яка відсутня у колишніх росіян.

За його словами, російська діаспора в США роз'єднана, люди мислять категоріями СРСР і збираються лише на "радянські" вечірки, щоб "випити горілки". Тобто, це швидше радянська діаспора, а не російська, вони себе не почувають росіянами, на відміну від української діаспори, представники якої вважають себе українцями.

Як зазначив Смарт, це помітно за зовнішніми проявами: українці носять вишиванки, говорять українською, читають українські книжки і взагалі не знають російської, тому що виросли в США і ніколи не чули російської мови.

"Вони чудові люди. Вони відчувають, що в Україні для них є Батьківщина", - додав політолог.

По росіянах навпаки видно, що вони подібного не відчувають. Однак відсутність патріотизму, Смарт пояснює тим, що в США вони приїхали ще до розпаду Радянського Союзу.

"Вони ніколи не жили в незалежній країні. Для них незалежні Україна, Казахстан чи Латвія – це просто радянський простір", - пояснив Смарт.

Експерт уточнив, що американські росіяни ходять на всі вечірки, але на протестах їх немає. Вони відкрито не висловлюють свою політичну позицію, а збираються просто випити.

1 коментар

  • Коментувати Марійчук Катерина Іванівна Субота, 15 липня 2017 19:22 Автор Марійчук Катерина Іванівна

    це ще один привід полювати на нас, і затягати нас в свою орду, щоб хоч таким чином привити тому народу патріотизм. Дурні, не розуміють, що патріотизм у нас, це код нашої нації. Той код ми отримали від Творця.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається