Як перукарка з України заробляє австрійську пенсію

Понеділок, 03 квітня 2017 17:59 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Українка Людмила Дмитришина з Вінниці другий рік працює перукарем в Австрійському місті Штайр.

“Коли мені було 47 років сестра покликала в Австрію, щоб подивилася як вона там живе. По Австрійським міркам вона бідна. Але сестра мала квартиру, машину. Усі її діти знімали окреме житло. Я ж прожила у двокімнатній квартирі разом з дочкою, мала свій бізнес, але надії на хороше життя так і не з’явилось. Поштовхом до переїзду стало заміжжя доньки. Вона разом з чоловіком поселилася в нашій квартирі. Тоді вирішила, що зароблю хорошу пенсію”, – розповідає Людмила, про це повідомляє Газета.ua.

Перші кілька місяців жінка вчила мову. Щоб влаштуватись офіційно треба мати сертифікат на знання мови.

“Клієнтів досі прошу говорити повільніше, бо не всіх розумію. В нас перукарня на околиці. Заробляю в середньому 600-700 євро. Економлю, бо живу у сестри. Але взамін на житло я купую їжу. Ще 100 євро щомісяця кладу на особистий пенсійний рахунок”, – додала Людмила.

Щоб заробити мінімальну пенсію треба пропрацювати мінімум 5 років. Аби отримати середню пенсію треба 10 років.

“Середня пенсія в Австрії складає 1200 євро. Якщо до них ще доплюсуються кошти, які я склала на рахунок, матиму 1500 євро щомісяця. Гроші перераховують на спецрахунок. Отримуватиму їх, навіть живучи в Україні. Мрію на пенсії подорожувати різними країнами. В Україні за 40 років стажу я заробила пенсію у 800 гривень. Решту мені мала б доплачувати держава”, – пояснила Людмила.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається