Сейм Польщі відмовився обговорювати проблеми українців у Польщі!

П'ятниця, 24 березня 2017 07:35 Автор  Ольга Мельник
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Сейм Польщі відмовився проводити виїзне засідання у Перемишлі, на якому мали обговорити польсько-українське напруження в регіоні.

Керівництво польського Сейму відкинуло рішення про проведення виїзного засідання парламентської комісії національних та етнічних меншин у Перемишлі та на Підкарпатті, - повідомило "Стожари" видання PROstir з посиланням на власні джерела.

Згоду на таке виїзне засідання видає спікер Сейму, Марек Кухцінський (до речі, уродженець Перемишля). Прохання про такий виїзд до нього надійшло 6 березня.

Виїзне засідання комісії пропонувалося представниками української національної меншини у зв’язку з напруженням польсько-українських відносин на Підкарпатті, зокрема нападом на українську церковну процесію в Перемишлі і систематичним нищенням українських пам’ятників у регіоні.

Виїзне засідання планували провести 28—29 березня.

У вступному плані засідання виїзної комісії знаходилися такі пункти, як покладення квітів біля пам’ятника вбитим у 1945 році українцям у селі Павлокома, візит у Музеї лемківської культури в Зиндрановій та візит на українському військовому цвинтарі в селі Пикуличі біля Перемишля, сплюндрованому вандалами у 2016 році.

Попередні виїзні засідання комісії національних та етнічних меншин мали місце восени минулого року в Ольштині та Ополі. У першому випадку обговорювалися проблеми українців на півночі Польщі, а в другому — проблеми німецької меншини у зв’язку з розширенням міста Ополе.

Водночас стало відомо, що на початку квітня в Перемишлі організовуються конференція, присвячена операції «Вісла» 1947 року. Серед «експертів», поза науковцями, бачимо прізвище проросійського діяча з Підкарпаття Анджея Запаловського. Тема його доповіді — «Міфи і факти щодо операції „Вісла” в Перемиському повіті»

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається