Українські стартапи перемогли на конкурсі екологічних винаходів у Данії

Субота, 20 жовтня 2018 04:46 Автор  Мавка Лісова
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Еко-проект Сумського аграрного університету: супер біо-пакети Еко-проект Сумського аграрного університету: супер біо-пакети Фото: facebook.com/FoodBIOPackUA

Стартап-проекти вчених з Вінниці та Сум здобули перші місця у міжнародному конкурсі стартапів University Startup World Cup, який проходив у Копенгагені (Данія). Обидва проекти-переможці змогли долучитися до конкурсу як фіналісти Всеукраїнського фестивалю інновацій, який Міністерство освіти і науки України проводило у травні 2018-го.

Проект сумських винахідників - «FoodBIOPack» - переміг у номінації «Sustainability Award». Він пропонує вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища пластиковими відходами. Так, вчені розробили еко-пакування для харчових продуктів, яке надалі можна використовувати як органічне добриво. Вже під час конкурсу ідея українських дослідників зацікавила потенційних інвесторів з Португалії, Єгипту і Данії, - повідомляє інформаційний портал українців світу "Стожари" з посиланням на повідомлення Міністерства освіти і науки України.

Учені вінницького університету презентували проект «Vibration Mill Development For Mechanoactivation Of Loose Material». Він описує технологію подрібнення сипучих речовин до розміру часток від 5 до 50 мікрометрів, що в п’ять разів тонші за людську волосину. Стартап здобув перемогу у номінації «Social Media Award».

University Startup World Cup (USWC-18)  - міжнародний конкурс,  організований датськими неприбутковими організаціями, які мають більш як 18 років досвіду у проведенні змагань університетських стартапів. Основна місія USWC-18 полягає у створенні міжнародної мережі студентів для розвитку та обміну ідеями, комерціалізації наукових досліджень.

Під час конкурсу особлива увага приділяється академічному підприємництву і демонстрації проектів широким бізнес-колам.

Цьогоріч у конкурсі взяли участь майже 70 університетів з більш як 40 країн світу.

Україну представляли 4 команди винахідників:

- «OWAY», Київський національний університет імені Тараса Шевченка;

- «Embolin», Startup Kiev;

- «FoodBIOPack», Сумський національний аграрний університет;

- «Vibration Mill Development For Mechanoactivation Of Loose Material», Вінницький національний аграрний університет.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається