У Києві попрощались з Левком Лук'яненком

Середа, 11 липня 2018 07:29 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Левко Лук'яненко Левко Лук'яненко

Вчора, 10 липня 2018 року, у Києві українці проводжали в останню путь Левка Лук'яненка, який помер 7 липня 2018 року на 90-му році життя.

Прощалися з українським політичним діячем на у Клубі Кабінету міністрів на вулиці Інститутській та у Хотові на Київщині, після чого його відспівували у Володимирському соборі. Серед інших попрошатися із Левком Лук'яненком прийшли інші дисиденти, низка культурних і громадських діячів, а також президент України, - повідомляє портал української діаспори "Стожари" з посиланням на "Радіо Свобода".

Левко Лук’яненко – дисидент, співзасновник Української гельсінської групи, народний депутат чотирьох скликань Верховної Ради, автор «Акту проголошення незалежності України» від 24 серпня 1991 року. Удостоєний звання Герой України.

Левко Лук'яненко народився 24 серпня 1928 року в селі Хрипівка Чернігівської області. Через підпільну антирадянську діяльність у травні 1961 року Львівський обласний суд засудив його до розстрілу, проте через 72 доби Верховний суд замінив розстріл 15-ма роками позбавлення волі. Покарання відбував у Мордовії.

У 1976 році Левко Лук'яненко вийшов на свободу і став одним із засновників Української гельсінської групи. У наступному році він був знову заарештований і засуджений до 10 років тюремного ув'язнення і 5 років заслання. У 1988 Левко Лук'яненко вийшов на свободу. Таким чином він провів 26 років свого життя в ув'язненні. У 1988 році Левко Лук'яненко був помилуваний, звільнений із заслання.


Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається