НБУ увіковічнив городників України

Субота, 12 травня 2018 03:23 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(2 голосів)
Монета "Копання картоплі" Монета "Копання картоплі"

Національний банк збирається запустити в обіг срібну монету номіналом 10 гривень під назвою "Копання картоплі", присвячену вирощуванню цієї культури в Україні.

  1. Присвячена розкриттю в художньо-образній манері іронічного наїву образів українського архетипу. Загальновідомо, що серед споконвічних цінностей українців - земля-годувальниця. Потяг і любов до неї, праця на ній тисячі років єднають Чоловіка і Жінку, що символізують дві постаті у формі серця, - повідомляють "Стожари" з посилання на НБУ.

  2. На аверсі монети розміщено стилізоване зображення дерева життя, верхів`я якого - дзеркальне (на тлі поля), нижні бульби - на дзеркальному тлі - золоті (локальна позолота). Унизу розміщено: малий Державний Герб України (ліворуч), рік карбування монети 2018 (праворуч), півколом написи: УКРАЇНА, номінал - 10/ГРИВЕНЬ.

  3. На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізовані зображення Чоловіка і Жінки, які копають картоплю. Їхні постаті утворюють золоте серце (локальна позолота). По колу розміщено написи: КОПАННЯ КАРТОПЛІ.

  4. GetImage                 GetImage1

  5. Художники : Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій

  6. Скульптори: Дем`яненко Володимир, Демяненко Анатолій

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається