Афганський генерал обіцяє повернути українського бранця, який прожив в Афганістані 30 років, додому

Четвер, 10 травня 2018 12:18 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(2 голосів)
Афганський генерал обіцяє повернути українського бранця, який прожив в Афганістані 30 років, додому Фото - Волинь Нова

На Волинь днями з дипломатичною місією прибув генерал Дашти Ісмаель - військовий радник комітету оборони сенату Ісламської республіки Афганістан.

Спільно з Волинською обласною організацією Української спілки ветеранів Афганістану, яку очолює депутат облради Григорій Павлович, генерал Дашти Ісмаель вивчає питання про повернення в Україну полоненого Ігоря Білокурова з Любешівщини, який зник більше 30 років тому назад під час афганської війни.

У квітні "Стожари" розказали, що в Афганістані знайшли бійця з України, який зник більше 30 років тому.

Припускають, що це може бути Бєлокуров Ігор Вікторович, який був призваний в ряди РА у 29.09.1981 року і служив у в/ч 71176, військове звання прапорщик. Родом із села Велика Глуша, Любешівського району. Пропав 09.04.1988 року в провінції Кандагар.

Люди, які з ним спілкувались, займаються пошуком водоносних пластів. У вільний час їм показували пам'ятки країни, так і познайомились із нашим земляком.

Аби повернути чоловіка в Україну, потрібно вирішити цілу низку процедурних питань. Ситуація ускладнена тим, що Посольства України в Афганістані нема. Крім того, навіть, якщо й буде точне підтвердження, що це - є Ігор Білокуров з Любешівщини, на офіційному рівні важко застосувати практики повернення з полону, які існують в міжнародному праві. Ігор Білокуров був громадянином Радянського союзу - країни, якої вже немає. Українського громадянства в нього немає.

Подробиці зустрічі з афганським генералом "Стожарам" повідомили у Волинській обласній раді.

Пан Дашти Ісмаель пообіцяв особисте сприяння та пошук легального механзму повернення бранця на рідну землю. Він сказав, що робить це, аби допомогти матері зустрітися з рідним сином, а також з величезної поваги до українців, які, в складі радянської армії воювали в Афганістані. "Для мене буде велика часть, якщо вдасться допомогти вам у цій справі. Я навчався з колишньому Союзі. Поки я здобував знання, ваші люди гинули на моїй батьківщині. Схиляю голову перед ними", - зазначив Дашти Ісмаель.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається