У Національному музеї історії України відкриється виставка «ГУЛаг: про що мовчав мій дідусь»

Четвер, 02 листопада 2017 08:03 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Гельмут Вейс. виставка «ГУЛаг: про що мовчав мій дідусь» Гельмут Вейс. виставка «ГУЛаг: про що мовчав мій дідусь»

Виставка висвітлює персональну історію в’язня ГУЛАГу Гельмута Вейса, його подорож із нацистської Німеччини до Радянського Союзу, досвід ув’язнення у сталінських таборах і життя після них. Цю трагічну історію розказано у подробицях завдяки оригінальним документам, які вдалося зібрати в архівах та бібліотеках.

6 листопада о 12:00

Національний музей історії України

(м. Київ, вул. Володимирська, 2)

Гельмут Вейс був одним із мільйонів людей, котрі повірили у комунізм. У зв’язку з цим, він проміняв рідну Німеччину на Радянський Союз. Однак, незабаром усвідомив, що ідеальна держава робітників та селян виявилася репресивним тоталітарним режимом. Та було занадто пізно. У листопаді 1937 року Гельмута заарештували за обвинуваченням у контрреволюційній діяльності й засудили до десяти років примусової праці. Наступні двадцять років він провів у ГУЛАГу – радянській системі таборів примусової праці – спочатку як в’язень, а потім як «вічний виселенець».

На 17 стендах йдеться про те, як Гельмут опинився у КАРЛАГу – величезному табірному комплексі, розташованому у степах Казахстану. Про зустріч з майбутньою дружиною, яка також відбувала покарання – п’ять років за обвинуваченням у антирадянській пропаганді. Про народження сина, виїзд з Казахстану у пошуках кращого майбутнього.

Учасники:

Володимир В'ятрович, Голова Українського інституту національної пам’яті

Тетяна Сосновська, Генеральний директор Національного музею історії України

Антон Вейс-Вендт, онук Гельмута Вейса, співробітник Центру досліджень Голокосту та релігійних меншин (м. Осло, Норвегія).

Віталій Бобров, Український центр вивчення історії Голокосту.

ОрганізаториУкраїнський інститут національної пам'яті, Центр досліджень Голокосту та релігійних меншин (м. Осло, Норвегія), Український центр вивчення історії Голокосту, Національний музей історії України.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається