У музеї народної архітектури і побуту у Львові відбулася акція української діаспори «Українці разом – майбутнє за нами!»

Середа, 30 серпня 2017 07:14 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

29 серпня, у Львові, у Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» ім. Кл. Шептицького, у межах святкування 50-ліття Світового Конгресу Українців «Дні української діаспори у Львові» відбулася символічна акція «Українці разом – майбутнє за нами». 

Представники українських діаспор з усього світу сьогодні пов’язали ентральне дерево у саду стрічки-прапори 53 країн. Відтак центральне дерево у саду радісно замайоріло барвами єднання навколо великої спільної мети: «Сильна і непереможна Україна».

«Цей сад є особливим для нас, адже ми завжди говоримо, що українська діаспора є частиною українського народу. Також, оскільки до Конгресу входить вже 53 країни, тут потрібно висадити ще 13 дерев», - підкреслив президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій .

 

 

 

 

На думку ж організаторів, така акція допоможе згуртувати українців з усього світу. А плоди дерев – це результати кропіткої співпраці. 

«У 2008 році у Шевченківському гаю ми вирішили посадити «Сад Світового Українства», який є єдиним у світі за участі українців з 40 країн світу. Тепер українці з кожної країни мають своє дерево, - розповіла Директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» Ірина Ключковська. - Сад має символічне значення. Він символізує духовну закоріненість українця в рідну землю. Вже з’явилися перші плоди. Це також символічно, адже врожаї української діаспори для України є надзвичайно багатими, оскільки їхній духовний вимір є неоціненним. На центральному місці ми висадили дерево Світового Конгресу Українців».

«Якщо у Шевченка є «Садок вишневий коло хати», у японців, приміром, є сад сакури, то у нашому Музеї тепер є унікальний, єдиний у світі, яблуневий Сад світового українства…» - зазначив сьогодні директор скансена Роман Назаровець 

Загалом сад налічує 40 дерев. Перше дерево, яке дало плоди, - яблуня українців Естонії.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається