У Львівській політехніці проходить конференція з нагоди 50-річчя СКУ

Понеділок, 28 серпня 2017 13:18 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

З 27 по 29 серпня у місті Львів відбудеться низка заходів з нагоди 50-ліття Світового Конґресу Українців, які проходять під гаслом "Українці разом - майбутнє за нами!"

Портал української діаспори "Стожари" є одним з інформаційних партнерів заходів, а представники нашої редакції є в епіцентрі подій. Дуже приємно знову побачити друзів з українських громад з усього світу.

Так, сьогодні у Львівській політехніці розпочалася міжнародна науково-практична конференція «СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст», яка проходить в рамках Днів української діаспори.

Урочисте відкриття конференції розпочалося з молитви та гімну України у виконанні Народного чоловічого хору «Орфей». Хвилиною мовчання присутні вшанували і Героїв України, які загинули на Майдані та війні на Донбасі. 

Пані Ірина Мицак, голова Світової комісії з відзначення 50-ліття СКУ та голова Світової ради засобів масової інформації при СКУ (Канада), відкриває пленарну сесію Конференції.

Президента Світового Конґресу Українців Євген Чолій зазначив, що "СКУ взяло роль бути голосом України в ЄС.
Ми мусимо і надалі сприяти прийняттю України до ЄС як повноправного члена, мусимо допомагати звільнити політичних в’язнів та надалі інформувати світ про зміни в Україні"...

 

 

Вітальні промови з нагоди відкриття Міжнародної науково-практичної конференції «СКУ в 50 років і далі: європейський контекст» виголошують: Владика Петро Стасюк (Австралія),
Eugene Czolij – Президент Світового Конґресу Українців (Канада),
Ivanna Klympush-Tsintsadze – віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, 
Pavlo Khobzey – заступник Міністра освіти і науки України, 
Oleg Synyutka – голова Львівської обласної державної адміністрації, Andriy Moskalenko – заступник міського голови Львова, Юрій Бобало – ректор Lviv Polytechnic Національного університету «Львівська політехніка», Володимир Голоднюк, батько Героя України Устима Голоднюка, Героя Небесної сотні.

Організатором конференції Світового конгресу українців багато років поспіль є Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків (МІОК).

Директор МІОКу Ірина Ключковська на Секції №2 "Українська освіта як чинник збереження національної ідентичності за кордоном"розповіла про українську освіту за кордоном як захист і зброю в протистоянні з асиміляційними процесами та в боротьбі з антиукраїнськими рухами.

Павло Ґрод, заступник Президента СКУ, Президент Світового Конґресу Українців Канади, розповідає про ефективність співпраці уряду України з урядами інших країн за посередництвом СКУ: "Не чекаймо, щоб хтось інший щось зробив. Маємо мати заклики до конкретних дій, щоб не допускати порушення людських прав"...

 

 

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе привітала Світовий конгрес українців з ювілеєм і зазначила, що ця дата є свідченням того, який непростий шлях було пройдено до незалежності України. «Нам щодня зараз доводиться відстоювати право нашого народу бути собою, бути українцями. Ми вдячні, що у цій боротьбі ви є завжди поруч з нами. Разом у нас все вдасться. Ми маємо армію, підтримку партнерів-союзників у світі і єдність»,– сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей привітав усіх присутніх і вибачився за відсутність міністра освіти Лілії Гриневич, яка сьогодні у Донецькій області відкриватиме разом з Президентом (тут Павло Хобзей обмовився, назвавши Петра Порошенка Петром Ющенком – ред) три нові школи. Павло Хобзей зазначив, що теперішні зміни у навчальній програмі української школи були започатковані ще 20 років тому саме українцями з діаспори, зокрема, Оксаною Винницькою, які навчали нових методик українських вчителів. Заступник міністра освіти подякував їм та усім присутнім за допомогу та побажав успіху конференції.

З привітальним словом виступив і голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, який був також головою організаційного комітету Днів української діаспори у Львові. Він акцентував на чотирьох речах, які на його думку, є нині дуже важливими. «Перша – інформаційний простір, який ми програли країні-агресору, і нам сьогодні важливо з вашою допомогою перевернути інформаційну картину України, яку моделює Росія. Нам треба показати Україну стабільною державою, яка розвивається. Тільки на Львівщині ми цього року відкрили шість нових шкіл, понад дві тисячі місць для садочків, побудуємо понад дві тисячі км дороги, відкриваємо нові виробничі потужності, де можуть працювати наші люди. Друга річ – єдність українців поза межами нашої держави. У зв’язку з цим потрібне відкриття нових українських осередків. Третя річ – присутність України поза межами нашої держав і лобізм українських інтересів у світі», – сказав Олег Синютка.

Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко зазначив, що саме зараз відбуваються процеси творення нової України, і ці зміни не пов’язані лише зі зміною поколінь, а з ментальністю мислення, свободою в думках і діях. «Сьогодні монополії на успіх немає ні в кого. Успіх лежить не в інституціях, установах, а в кожній конкретній людині. Українець сьогодні звучить гордо, і саме в єдності українців – велика сила», – сказав Андрій Москаленко.

Ректор Львівського Національного університету «Львівська Політехніка» Юрій Бобало висловив переконання, що співпраця Львівської Політехніки та світового конгресу українців – це безпрецедентний приклад успішної, багатолітньої взаємодії університету та СКУ. Ректор Львівської політехніки подякував Евгену Чолію та мільйонам українців у світі з те, що вони завжди залишаються вірними Україні. За його словами, саме структурний підрозділ Львівської політехніки – Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою став тим містком єднання українців.

Виступив на відкритті конференції Володимир Голоднюк, батько Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка, який тримав для українців небо. «Я хочу, щоб про людей Небесної Сотні почув увесь світ. Саме із загибелі Небесної Сотні почалося відродження нової України. Віддавши своє життя, вони дали змогу, відродити країну, про яку ми мріємо. Для нас важливо, не тільки повернути Україні її кордони, а й повернути її у Європу, те, з чого почався Майдан, і про що мріяли наші діти»,– сказав Володимир Голоднюк.

За його словами, родини Небесної Сотні об’єдналися в громадську організацію, щоб продовжувати діяльність їхніх рідних. «Ми маємо право від їхнього імені говорити і відбудовувати Україну. Тому ми поставили кілька важливих цілей: перше – покарання винуватих у тому, що сталося на Майдані, а воно тягне за собою і те, що сталося з Україною, бо вона сплюндрована, зруйнована і пограбована. Друге – внесення у новітню історію України (у шкільні підручники) історії про Героїв Небесної Сотні та війн и на Донбасі. Третє – допомога пораненим, їхній реабілітації», – сказав Володимир Голоднюк. 

Евген Чолій сказав, що це перша конференція в рамках святкування з нагоди 50-річчя СКУ. За його словами, подальші конференції будуть проходити в Нью-Йорку, Бразилії, Брюсселі. На цих конференціях будуть аналізувати зроблене впродовж 50 років існування СКУ та визначати пріоритети на майбутнє. Президент СКУ підкреслив, що їхнє завдання – допомогти Україні захистити свої кордони, відновити територіальну цілісність та сприяти процесам євроінтеграції. Він відзначив, що Дні української діаспори у Львові проходять на високому рівні. 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається