Папа Римський та американці: допомога дітям війни в Україні

Вівторок, 25 квітня 2017 09:05 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Папа Римський і американці допомогли психологам Слов'янська відкрити дитячий центр відновлення після травм війни.

24 квітня 2017 року на Донеччині відкрився унікальний центр психологічного відновлення.

Міжнародні інвестори допомогли громадської організації «Промір», що об'єднує психологів Слов'янська, відкрити центр відновлення для дітей і підлітків, повідомляє "Стожари" кореспондент ІА «Вчасно».

Окупація Слов'янська в 2014 році і третій рік війни в Донецькій області залишили свій відбиток на психологічний стан мешканців регіону, які потребують професійної допомоги психологів і відновленні. Тому виникла необхідність створення такого центру для дітей та їх батьків.
«Люди по-різному переживають травми війни, - розповідає волонтер в зоні АТО Олена Розвадовська. - Одні самостійно відновлюються, а є ті, хто до сих пір згадує, як з дітьми, 200 гривнями в кишені і в тапочках тікали від обстрілів у Слов'янськ. Цей центр потрібен, щоб допомогти таким людям знайти в собі ресурс для відновлення ».

Ідею слов'янських психологів, які вже третій рік працюють з травмами війни, підтримали іноземні донори. Пошук коштів почав Брайн Мілаковскій - представник міжнародної благодійної організації «Mercy Corps», що працює на Донбасі. Він звернувся через свою сім'ю до американців, готовим вкласти кошти у відкриття психологічного центру. Фінансову підтримку надала родина Міллер через організацію «Mercy Corps».

20 тисяч євро на меблі і обладнання психологи Слов'янська отримали від представників ініціативи Папи Римського, який рік тому оголосив про акцію збору коштів на допомогу українцям.

Так в Слов'янську відкрився психологічний центр, де відновлення дітей та підлітків буде проходити за різними методиками.

Для цього обладнана сенсорна кімната - тут вже в день відкриття центру малюки пройшли перший сеанс занять з психологом - діти представляли, що створюють свою Всесвіт із зірками і дають їм імена. Малюки, які пережили трагічні воєнні події, придумали зірки «Любов мами», «Добро», та інші.

Старші діти зможуть проходити відновлення в танцювальній кімнаті, де будуть заняття з ритму, танців, навчання грі на африканських барабанах.

Маючи вже великий практичний досвід роботи з травмами війни, психологи центру мають намір працювати не тільки з дітьми, але і з батьками.

«У деяких сім'ях є заборони говорити на тему війни, але замовчувати пережите не можна, - розповідає керівник ГО «ПРОМІР»Тетяна Асланян. - Ми вчимо і дітей, і дорослих, вільно говорити на дану тему, адже це одна з форм відновлення. Якщо намагатися забути пережиті емоції, то через рік або кілька років невідомо як проблема може проявитися. У нас вже достатньо досвіду, щоб працювати з травмами війни і ділитися своїми знаннями з іншими ».

Заняття в центрі відновлення «Промір» будуть абсолютно безкоштовними. Також тут планується навчання волонтерів та робота з сім'ями, які потребують допомоги психологів. За рік стати відвідувачами центру зможуть 1000 і більше осіб.

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається