Музей Євромайдану у Львові

Вівторок, 17 грудня 2013 09:19 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Працівники Львівського історичного музею закликають активістів приносити до них різноманітні плакати, листівки, речі, які символізують Євромайдан. Таким чином, Лівівяни планують відкрити пам'ятну виставку, присвячену нинішнім подіям!

Майже щодня учасники приносять з Євромайдану кілька десятків памятних речей. Серед них, зокрема, – плакати, агітаційні листівки, прапори, вірші. Також є текст з гімном Майдану та послання дітлахів до влади України. Окрім цього, дослідники історії показують гривневі купюри, на яких написано: "Цінуємо не гроші, а волю", "Києве, ми з вами до кінця!".

– Ще наприкінці 80-их років ми збирали матеріали про перші політичні мітинги. Тепер вирішили розпочати збір експонатів з Євромайдану. Для нас це дуже відповідальна місія, бо хочемо зберегти для наших дітей частину історії, – пояснила Надія Максимків, завідувач відділу західноукраїнських земель другої половини XIX-XX століть

Аби доповнити колекцію експонатів, працівники музею побували ще й на столичному Євромайдані. Із Києва вони привезли листівки із закликом виходити на мітинг та транспаранти. Поки що всі євромайданівські речі зберігаються у невеличкому приміщенні музею. Коли відкриють виставку, історики ще не знають.

– Ми просимо людей приносити речі з Євромайдану. Це можуть бути, до прикладу, каски або ж рукавиці. Ще радо приймемо різноманітні світлини та символіку Європейського Союзу, – додала Надія Максимків, завідувач відділу західноукраїнських земель другої половини XIX-XX століть.

Від редакції сайту українців світу Стожари: було б добре, щоб музей Євромайдану поповнився символікою з Євромайданів української діаспори! 

Львівський історичний музей був заснований у 1893 р. У 1908 р. місто придбало кам’яницю на пл. Ринок, 6 — палаццо Корнякта — на музейні цілі, задля Національного музею ім. короля Яна ІІІ Собеського. Сюди у 1918 р. була переміщена з ратуші 5 тисячна колекція Історичного музею.

Львівський історичний музейБудівля музею на площі Ринок, 6 — перлина ренесансної архітектури, збудована в 1580 році за проектом італійця Петра Барбони для багатого львівського купця, грека за походженням, Костянтина Корнякта. Будинок Корнякта має чудовий внутрішній дворик (XVI ст.) з відкритими галереями під аркадами. З 1993 р. У Королівських залах розміщено експозицію відділу «Історичні коштовності», де представлено найцінніші мистецькі пам’ятки ХVІІ — ХІХ ст. — меблі, живопис, старовинні годинники, порцеляну, художнє скло, старовинні ордени.

Львівський історичний музей — один з найстаріших і найбагатших музеїв України і вміщає понад 300 тисяч експонатів. Всі визначні пам’ятки і експонати Львівського історичного музею розміщені в декількох будинках. Його експозиція знайомить з історією міста Львова та галицьких земель від найдавніших часів до наших днів.

Музейні експозиції розташовані в пам’ятках архітектури XVI-XVIII ст. — будинках № 4, 6, 24 на площі Ринок та в колишньому міському Арсеналі на вул. Підвальній,5.

Сьогодні тут зберігається понад З30 тис. музейних предметів. Найзначніші колекції музею — це матеріали археологічних розкопок, знаряддя праці, вироби львівських цехових майстрів, твори мистецтва, старовинні монети, ордени і медалі, зброя. У 1991 році утворено відділ історії Визвольних Змагань України.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається