17 грудня в Росії відбудеться засідання російсько-української міждержавної комісії

Понеділок, 16 грудня 2013 12:27 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Завтра, 17 грудня, в Москві відбудеться засідання російсько-української міждержавної комісії під головуванням президентів двох країн Володимира Путіна і Віктора Януковича, повідомила прес-служба Кремля.

Під час засідання планується обговорити найбільш важливі питання двостороннього торговельно-економічного співробітництва, а також узгодити просування взаємовигідних проектів у сфері енергетики, транспорту, космосу, сільського господарства, інвестиційної та міжрегіональної кооперації.

"Серйозну увагу передбачається приділити розвитку діалогу в культурній, освітній та науковій сферах. Також на порядку денному - взаємодія в рамках СНД, актуальна міжнародна проблематика", - зазначає прес-служба.

У повідомленні також зазначено, що "за підсумками засідання передбачається підписання солідного пакета двосторонніх документів".

АзаровПрем'єр-міністр України Микола Азаров сподівається, що під час візиту президента Віктора Януковича до Росії 17 грудня буде врегульовано питання нерентабельності української газотранспортної системи.

За словами прем'єра, під час візиту планується підписання дорожньої карти щодо усунення розбіжностей між Україною і Росією в торгівлі.

"Другий великий комплекс документів пов'язаний з врегулюванням відносин у газовій сфері. Насамперед, ми значно скоротили обсяг закупівель газу, а Росія значно скоротила обсяг прокачування газу через нашу територію. Це призвело до того, що наша газотранспортна система по суті справи стала приносити Україні збитки і стала нерентабельною. Настав момент, коли сторони прийшли до думки, що пора врегулювати це питання", - розповів Азаров.

АрбузовПерший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов спростував інформацію лідерів опозиції про те, що уряд готується підписати в Москві угоди, які зобов'яжуть Україну до вступу в Митний союз з Росією.

"Я хочу запевнити, що ті основні документи, які будуть підписані в Москві 17 грудня, спрямовані на економічну безпеку нашої країни, на поновлення торгових відносин з нашими партнерами", - підкреслив перший віце-прем'єр.

Він озвучив кілька документів, які українська делегація готує до підписання. Серед них: "Дорожня карта" щодо зняття торговельних обмежень на 2014-2015 роки; угода між урядом РФ і Кабінетом Міністрів України пропо новлення серійного виробництва літаків сімейства Ан-124; меморандум між урядом РФ і Кабінетом Міністрів України про активізацію відносин у сфері суднобудування; угода про ядерну енергетичну безпеку; протокол між урядами про постачання товарів і кооперацію в 2014-2015 роках тощо.

"Жодна з угод не свідчитиме про вступ України в МС. Я вважаю, що переговори в Москві нас економічно зміцнять. І всі питання, які будуть підписані, будуть спрямовані виключно на підтримку нашої економіки і поновлення торгового балансу", - резюмував Сергій Арбузов.

Нагадаємо, сьогодні, 16 грудня, в МЗС України повідомили, що у вівторок у Москві на зустрічі Януковича з Путіним не будуть підписуватися документи про співпрацю або приєднання України до Митного Союзу.

15 грудня, у неділю мітингувальники на Майдані Незалежності в Києві прийняли резолюцію про заборону Януковичу підписувати угоду про приєднання України до Митного союзу Єдиного економічного простору, куди входять Білорусь, Казахстан і Росія.

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається