Європарламент закликав скасувати візовий режим з Україною

П'ятниця, 13 грудня 2013 12:35 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Європейський парламент висловився за якнайскоріше запровадження безвізового режиму та повну інтеграцію України до внутрішнього енергетичного ринку ЄС. Про це йдеться в ухваленій резолюції "Про результати Вільнюського саміту, майбутнє "Східного партнерства", передусім щодо України". У документі також є заклик до Ради ЄС, що відбудеться цього місяця, «надіслати потужного політичного сигналу, який би свідчив про те, що двері Євросоюзу для України відчинені».

Загалом ухвалена резолюція свідчить про те, що ЄС налаштований продовжити діалог з Києвом та заохочує українську владу таки підписати Угоду про асоціацію. Зокрема, парламентарії сподіваються, що ЄС посприяє Україні в отриманні фінансової допомоги від міжнародних фінансових інституцій. Передусім, йдеться про МВФ і Міжнародний банк реконструкції та розвитку.

Окрім того, у резолюції засуджується політичний і економічний тиск з боку Росії на Україну. "Європарламент повторює своє суворе засудження неприпустимого політичного і економічного тиску разом із погрозами торговельних санкцій, що здійснюється Росією відносно України", - підкреслюється у документі. У резолюції також міститься звернення до Єврокомісії опрацювати заходи, які Захід може застосувати у разі порушення Росією торговельних правил СОТ.

Під час обговорення та голосування кілька десятків європарламентаріїв тримали у руках жовто-сині та європейські прапори – на знак солідарності з демонстрантами, які нині відстоюють право України на євроінтеграцію.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається