Відомий український скрипаль постраждав у ДТП у США. Його дружина загинула

Вівторок, 10 грудня 2013 11:24 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Колектив незалежного сайту українців світу Стожари висловлює співчуття родині, знайомим та близьким видатного українського скрипаля Олега Криси. 

Олег КрисаЗа словами прес-секретаря шерифа округу Монро (штат Нью-Йорк), в автокатастрофі загинула Тетяна Чекіна, дружина Олега. А самого Олега Крису госпіталізували.

Останнім часом Тетяна Чекіна та Олег Криса викладали в Істменівській школі музики. Тетяна є відомою учасницею міжнародних музичних фестивалів ("Московські зірки", "Празька весна", "Варшавська осінь" та ін.). Разом із чоловіком вона багато їздила світом, а коли вони переїхали до Америки, часто приїжджали з концертами в Україну, де Олег в 1970 році отримав звання "Заслужений артист УРСР".

За даними поліції, 37-річний водій, який став винуватцем ДТП, був п`яним. Його автомобіль вискочив на зустрічну смугу та врізався в машину, якою керувала Тетяна Чекіна.

Піаністка Тетяна Чекіна народилася в Москві в сім’ї співаків. Навчалася у Київській і Московській консерваторіях у Всеволода Топіліна і Бориса Землянського. З 1967 р. Т. Чекіна виступає зі своїм чоловіком, скрипалем Олегом Крисою, в сольних і камерних речиталях у СРСР, Європі, США (включаючи Карнегі-Хол в Нью-Йорку і Карнегі-Центр у Вашингтоні), Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Кореї, отримуючи визнання в цілому світі.

Т. Чекіна виступала на найбільших музичних фестивалях у Росії («Московські зірки»), Чехословаччині («Празька весна»), Австрії (Вінер Фест), Фінляндії (Кумо, Корсхольм), США (Орегонський Бахівський фестиваль, Музичний фестиваль Lake Winnipesaukee, Міжнародний фестиваль камерної музики Парк Сіті) і Австралії (Таунсвілль).

Має записи на фірмах «Мелодія», BIS, TRITON, TNC і Russian Disc зі скрипалем Олегом Крисою творів Бартока, Прокоф’єва, Шимановського, Равеля, Дебюссі, Пулєнка, Франка, Брамса, Ельгара, Волтона, Дворжака, Лятошинського.
Професор Істменської школи музики.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається