З 1 листопада в Україні почнуть діяти нові правила на ринку нерухомості

Вівторок, 29 жовтня 2013 10:19 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

продаж

З 1 листопада на ринку нерухомості вводиться її обов'язкова оцінка ліцензованим оцінювачем при здійсненні операцій з купівлі-продажу.

Вводиться обов’язкова оцінка нерухомості ліцензованим оцінювачем при здійсненні операцій з купівлі-продажу, які повинні були набути чинності ще 1 вересня, але були відкладені міністром юстиції Оленою Лукаш на два місяці.

Хвилювання викликає можлива нестача фахівців-оцінювачів, без участі яких з 1 листопада не буде продаватися жодна квартира. За даними Фонду держмайна, із 3500 компаній, що мають право навчати і видавати оцінювачам сертифікати за новими вимогами, відповідну сертифікацію пройшли лише 252. Втім, чиновники кажуть, що обов'язкову оцінку нерухомості більше відкладати не будуть. «Нових рішень про перенесення дати не приймалося. Тому старі терміни залишилися в силі», - запевнили в Мін'юсті.

Нагадаємо, що разом з процедурою обов'язкової оцінки ліцензованим оцінювачем, вводяться і нові податкові норми, які повинні зробити безглуздим заниження вартості житла, зазначеної в договорі купівлі-продажу. «Податки доведеться платити не з тієї суми, яку сторони погодять і вкажуть в договорі, а з реальної вартості - тієї, що вкаже у своєму висновку оцінювач. Різниця між ними може досягати 30%, а може бути і того більше», - пояснила ріелтор Валентина Призинчук.

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається