Українці живуть за зимовим часом

Понеділок, 28 жовтня 2013 07:48 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

З 27 жовтня Україна перейшла на зимовий час: українці перевели стрілки годинників на одну годину назад.

час у світі

Це зроблено рішенням Кабінету міністрів України, який ще 13 травня 1996 року прийняв постанову "Про порядок обчислення часу на території України".

Так на території України діє час другого часового поясу (UTC +2) з переведенням щорічно годинникової стрілки останньої неділі березня о 3:00 на одну годину вперед (літній час) і останньої неділі жовтня о 4:00 на одну годину назад (зимовий час). Саме "Зимовий" час (другий часовий пояс, UTC +2) вважається природним для 95% території України.

Країни Європейського Союзу, більша частина яких перебуває в поясі UTC +1, менша – у UTC і UTC +2, також переходять на зимовий час.

Скасування "Зимового" часу.

В 2011 році Верховна Рада скасувала перехід на зимовий час в Україні. Та невдовзі і саме те рішення скасували через хвилю обурення з боку експертів та громадян.

Через рік пролунала пропозиція залишити в Україні лише "зимовий" час, а на "літній" вирішили перейти востаннє, щоб не створювати більшої різниці в годинах для гостей чемпіонату Євро-2012 з європейських країн.

Втім, чемпіонат закінчився, а 28 жовтня 2012 року українці знову перевели годинники на годину назад. Тоді парламентарі пояснювали, що Рада так і не розглянула урядовий законопроект "Про порядок обчислення часу на території України" через зайнятість виборчою кампанією.

Заощадження електроенергії чи піклування про здоров’я?

Ідея про переведення стрілок на годину вперед виникла в кінці XIX століття через те, що мешканці міст перестали "по-селянськи" рано вставати і лягати спати.

За підрахунками експертів, пізніше вмикання електроенергії дозволяє заощаджувати гроші.

Натомість, медики вказують на шкоду для здоров’я від постійного переведення часу туди-сюди, яке згубно впливає біоритми людського організму і може збільшити ризик інфарктів та інсультів.

Остаточного рішення щодо зміни часу поки немає не тільки в Україні, а й у Європейських державах.

Досвід зі збереженням єдиного часу впродовж всього року має Росія. Влітку 2011 року тодішній президент Дмитро Медведєв підписав закон про скасування переходів.

Хто встановлює час у світі?

Часові пояси на карті Землі встановили у 1884 році на міжнародній конференції.

Її учасники погодили, що у всьому світі день триватиме 24 години, починаючись опівночі на довготі 0º - цю позначку отримав лондонський Гринвіч. Таким чином, довгота 180° - уявна демаркаційна лінія добового часу, яка відділяє два послідовних календарних дні, - пролягає в Тихому океані.

Але чіткої протяжності цієї лінії на конференції не встановили. Тому вона коливається зиґзаґами посеред суші, чи між островами.

Відтоді багато країн почали ігнорувати міжнародний часовий стандарт і встановлювати свій власний час.

Це робилося, щоб підкреслити національну ідентичність, з політичних міркувань або для запровадження єдиного часового поясу в межах своїх кордонів. А деякі країни встановлюють місцевий час, орієнтуючись на позицію сонця, - інформує ВВС Україна.

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається