Антидопінговий центр України вимагає відсторонити Росію від усіх міжнародних змагань

П'ятниця, 20 січня 2017 08:20 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Національний антидопінговий центр України приєднується до вимог 19 Антидопінгових центрів щодо відсторонення Росії від усіх міжнародних змагань

10 січня 2017 року в м. Дублін (Ірландія) закінчив роботу спеціальний саміт Національних антидопінгових організацій (НАДО), на якому обговорено другу частину звіту пана МакЛарена щодо розслідування факту системного державного сприяння використанню допінгу в російському спорті,  - повідомляє Національний антидопінговий центр України.

У світлі наведених у звіті фактів лідери низки НАДО закликали усунути всі російські спортивні організації від міжнародних змагань (з наданням можливості російським спортсменам виступати  в якості нейтральних атлетів за умови виконання ними певних вимог); крім того, запропоновано оголосити мораторій на проведення будь-яких міжнародних змагань на території Російської Федерації у майбутньому, а також відмінити проведення вже призначених міжнародних змагань.

Відповідні прес-релізи наразі розміщені на сайтах національних антидопінгових організації Австрії, Бельгії (Фламандського регіону), Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Південної Африки, Польщі, Словенії, США, Фінляндії,  Франції, Хорватії, Швейцарії, Швеції та Японії.

Мінмолодьспорту та Національний антидопінговий центр України категорично засуджує грубе та шокуюче порушення міжнародних антидопінгових правил, принципів чесної гри, моральних та етичних норм спорту, які здійснювалися Росією на державному рівні.

Національний антидопінговий центр України приєднується до заклику зазначених країн щодо усунення російських спортивних організацій від міжнародних змагань й введення мораторію на проведення міжнародних змагань на території РФ, а також схвалює всі дії ВАДА та підтримує створення незалежного органу з тестувань.

Відповідного листа від НАДЦ України офіційно направлено до інституту Національних антидопінгових організацій (іНАДО).

Нагадаємо, що історія з допінгом розпочалася ще у травні минулого року, коли увиявилося, що Росія готує олімпійських чемпіонів за допомогою допінгу.

Тоді ж у травні 2016 року виявилось, що бій за звання чемпіона світу з боксу за версією WBC було скасовано, через підтвердження вживання улюбленим боксером В.Путіна росіянином О.Повєткіним допінга.

На сьогодні, кардинальних дій по відношенню до російських спортсменів вимагають також біатлоністи з усього світу.

Також нагадаємо. що Росія відзначається не тільки неспортивною поведінкою щодо вживання допінгу, але також свідомою практикою нечесної боротьби. Зокрема, підконтрольна Росії Міжнародна федерація шашок репресувала на три роки українського чемпіона Юрія Анікєєва за вишиванку.ідконтрольна Росії Міжнародна федерація шашок репресувала на три роки українського чемпіона Юрія Анікєєва за вишиванку.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається