Відео: Урочиста академія з нагоди 200-ліття НУ «Львівська політехніка»

Вівторок, 13 грудня 2016 17:54 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

7 грудня 2016 року у Львівському академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбулася урочиста академія з нагоди святкування 200-річчя Національного університету «Львівська політехніка». 

Національний університет «Львівська політехніка» має славну історію і традиції – це 200 років діяльності найпотужніших інтелектуальних сил, викладачів і науковців різних національностей, які всупереч викликам історії, силоміць насаджуваної чужої ідеології зуміли утвердити дух наукової істини, справжнього гуманізму, ідеї служіння рідній землі.

 

Вітали Політехніку з великим ювілеєм представники влади з Києва та Львова, колеги-науковці, президент Світового конгресу українців Евген Чолій. 

На урочистій академії багато заслужених викладачів – професорів, науковців, доцентів, – цього вищого навчального закладу отримали державні відзнаки та нагороди різних рівнів. Окремо було зачитано привітання від прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Професорів, викладачів та студентів, а також присутніх гостей привітав виконувач обов'язків керівника Комітету з питань освіти та науки ВРУ Олександр Співаковський.

Ректор ЛНУ «Львівська Політехніка» Юрій Бобало згадав імена відомих науковців, фахівців різних галузей, які навчалися в Політехніці. Серед них – математик Стефан Банах, архітектор Іван Левинський, інженер Максиміліан Тульє, колишній ректор, політик та державний діяч Ігнацій Мосціцький та багато-багато інших.

«200 років в історичному вимірі – відносно невеликий відрізок часу, але для становлення та розвитку вищого навчального закладу – це довгий шлях. Змінювались часи, режими та політичні устрої, навіть назва нашого навчального закладу, але він завжди залишався технічним за своєю суттю та відігравав важливу роль у житті держави», – зазначив Юрій Бобало.

Ведучою урочистостей була директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається