Верховна Рада України закликала весь демократиний світ визнати Голодомор геноцидом українців

Середа, 07 грудня 2016 11:48 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому проект постанови № 3525 про звернення до демократичних держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу. Відповідне рішення підтримали 233 народні депутати

Як зазначається у тексті звернення, Україна у 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів. Наголошується, що така політика комуністичного тоталітарного режиму, на якому лежить відповідальність за Голодомор, – злочин проти людяності відповідно до Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

«У 1932-1933 роках тоталітарний режим приховував свій злочин за стіною пропаганди та брехні. Режим упродовж усіх наступних десятиліть намагався не тільки приховати правду про Голодомор в Україні, але й назавжди знищити крихти пам'яті про нього... Однак, попри всі небезпеки, у найважчі часи знаходилися люди, які, відчуваючи свою відповідальність перед наступними поколіннями, не могли мовчати. Керівництво СРСР блокувало будь-яку інформацію про реальну ситуацію в Україні. Воно свідомо дезорієнтувало світову громадськість. Тим не менш деякі іноземні журналісти, які побували в оточеній залізною завісою і охопленій голодом Україні, зуміли своїми публікаціями донести світові правду про злочин убивства мільйонів людей. Ми їх сьогодні називаємо Людьми правди. Це журналісти, громадські діячі, митці, політики демократичного світу і звичайні українські селяни. Одні публікували статті у вільній пресі, інші — описували побачене і пережите в щоденниках або просто фотографували той жах, що відбувався навколо», - йдеться у зверненні.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається