Президент України Петро Порошенко перебуватиме з одноденним візитом у Польщі.

П'ятниця, 02 грудня 2016 08:07 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Сьогодні, 2 грудня президент України Петро Порошенко перебуватиме з одноденним візитом у Польщі.

У Варшаві він проведе переговори з усіма найвищими посадовими особами польської держави.

В програмі варшавських зустрічей – розмови з польським президентом Анджеєм Дудою, головою уряду Беатою Шидло, маршалком Сейму Мареком Кухцінським та маршалком Сенату Станіславом Карчевським. Президенти Польщі та України візьмуть участь у конференції «Польща-Україна. Партнерство в практичному вимірі. 25-річчя визнання незалежності України Польщею».

На думку польських експертів, візит Петра Порошенка має підтвердити пріоритетні напрямки у стосунках двох сусідніх держав, які не повинні страждати через суперечки про складне польсько-українське минуле.

Так, Пьотр Косцінський, аналітик з Польського інституту міжнародних справ, звертає увагу на те, що візит Петра Порошенка до Польщі приурочено до 25-річчя українського референдуму про незалежність. Чверть століття тому саме Польща першою визнала незалежну українську державу. Тому, зазначає Косцінський, під час візиту Порошенка наголос робитиметься на позитивних складових польсько-української співпраці.

«Історичні питання, очевидно, впливають на двосторонні стосунки, та вони не є суттю нашої щоденної співпраці. А суть – позитивна. Мільйон українців працює у Польщі, якби їм тут було погано, то їх тут би не було. Це також торговельний обмін, це співпраця в межах Асоціації України з ЄС. Сподіваюся, що й у галузі історії співпраця триватиме, та вона буде відділена від інших справ, від питань поточної співпраці – економічної, гуманітарної, культурної», – зауважує експерт.

Косцінський вважає, що зміст програми візиту Порошенка до Польщі показує, якими на думку Варшави та Києва повинні бути пріоритети двосторонніх відносин. «Історією не можна закривати те, що відбувається сьогодні, і те що відбуватиметься завтра», – наголошує аналітик.

За матеріалами radiosvoboda.org

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається