Естонія-Україна. Режисер, який популяризує українського кіно

Середа, 16 листопада 2016 10:24 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Журі Другого кіно-медіа фестивалю для молоді «Кіномаршрут» нагородило українського кінорежисера В'ячеслава Бігуна унікальною відзнакою «За активну популяризацію українського кіно».

Фестиваль «Кіномаршрут», який відбувся на початку листопада на Львівщині, відібрав для показу дві стрічки режисера, які стали фільмами відкриття. «Серце мами Гонгадзе» ― це кіносповідь Лесі Гонгадзе про найбільш інтимні та надихаючі моменти свого життя та її двох синів. А документальний кінонарис «Довженко. Український Гомер кіно» ― це спроба короткого, але потужного кінопортрету Олександра Довженка про його постать, фільми, боротьбу та впливи. До журі фестивалю ввійшли Богдан Жолдак, Олег Драч, Олег Цьона, Олег Володкевич та Олег Бобало-Яремчук, - повідомляє Закарпаття онлайн.

Фільми В. Бігуна, родом із Закарпаття, за останні три роки мали більше ста показів у 29 країнах і станом на жовтень 2016 року їх удостоєно більше 15 нагород. Йдеться передусім про такі сім фільмів режисера, як «Пенальті правосуддя», «Мати. В ім’я мільйонів», «Її хліб насущний», «Страсті», «Лист Тарковському», «Шевченко живе. Зізнання Лесі» та «Найближчі до Бога».

Це вже не перша подібна відзнака режисера. В червні 2016 року режисера відзначив Конгрес українців Естонії «за плідну діяльність щодо популяризації українського кіно в Естонії».

Режисер має давні зв'язки з Естоніє, зокрема, у Таллінні режисер здобував кінематографічну освіту. 

Ось як прокоментувала його нагородження Голова Конгресу українців Естонії Віра Коник:

"Дуже приємно стежити за творчими успіхами В'ячеслава Бігуна - українського режисера, який здобував свій фах у Балтійській школі медіа та кіномистецтва, що у Таллінні. В Естонії він знімав одні з перших своїх фільмів - "Мати. В ім"я мільйонів", "ЇЇ хліб насущний", "Страсті", "Санктуаріум", працював над іншими картинами. В"ячеслав Бігун плідно співпрацював з українською громадою Естонії, його фільми демонструвалися на Міжнародному фестивалі української культури "Балтійська трембіта", який відбувся в Таллінні, а також на інших українських заходах. Приємно було читати, що відзнака Конгресу українців Естонії значиться у списку нагород українського режисера. Подальших творчих успіхів!"

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається