#слухайукраїнське З'явилась перша незалежна фм-мережа зі 100% україномовною музикою!

Вівторок, 15 листопада 2016 09:26 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

9 листопада 2016 року, у День української писемності та мови, розпочала мовлення перша незалежна повністю українська радіостанція у фм-діапазоні.  Вітайте Країну ФМ зі 100% україномовними музикою, програмами та спецпроектами

Всеукраїнська радіомережа «Радіо ЄС» змінила назву на «Країна ФМ» і переформатувалася на радіомережу виключно україномовних пісень і програм, - повідомляє Детектор Медіа.

Концепція «Радіо ЄС» передбачала виключно європейський продукт в ефірі та просування європейських ідей. Натомість концепція нової радіостанції – 100% української мови та україномовних пісень в ефірі, повідомив програмний директор радіокомпанії Роман Давидов.

До цього моменту всі знають нас як “Радіо ЄС”, але відсьогодні вступають у силу квоти щодо україномовного продукту, мови ведення. І ми вважаємо, що цей закон дасть великий поштовх для україномовної музики, культури, продукту, який підніметься на набагато вищий рівень якості. І з цієї мети, і з того, що відбувається відродження країни в культурному і музичному плані, ми хочемо змінити позивний на “Країна ФМ”. Основна ідеологія – 100% української мови, україномовних пісень, ведучих, програм і проектів. Це не просто гасло, не просто слова. Ми маємо великий запит від слухачів, від суспільства», - розповів Роман Давидов.

За словами пана Давидова, акціонер радіокомпанії – нідерландський радіохолдинг Radiocorp – має великий досвід виведення на ринок і досягнення комерційного успіху радіостанцій, концепція яких передбачає виключно локальний музичний продукт: у Нідерландах (радіостанція 100% NL), Болгарії, Фінляндії, Латвії, Естонії.

Радіостанція планує приділяти значну увагу молодим українським виконавцям. Зі слів пана Давидова, співвідношення на користь молодих українських виконавців становитиме 70/30 або 60/40. «Країна ФМ» також планує започаткувати власну музичну премію для молодих україномовних виконавців.

В ефір виодитимуть авторські програми: «Країна мрій» з Олегом Скрипкою, «Погода країни» з метеорологинею Наталкою Діденко, «Футбольна країна» з віце-президентом ФК «Динамо» Олексієм Семененком, щоденна дитяча півторагодинна програма «Дрімайко. Зіркові колискові» з Тонею Матвієнко, автомобільна програма «2 кінські сили» з Раулем Чілачавою.

Також в ефірі будуть щоденні проекти «10 головних новин», «Новини країни», «День в історії України», «Невідома історія України», «Українські стартапи», «Мистецька країна», «Україна закордоном», «Антисуржик», міжпрограмний блок «Мова ДНК нації» пр. те, як правильно говорити українською (15-20 секунд перед кожним рекламним блоком).

Мережа «Країна ФМ» охоплює 9 міст: Київ, Львів, Харків, Дніпро, Одеса, Вінниця, Ужгород, Кривий Ріг, Запоріжжя. Також за ліцензією радіокомпанія має частоти в окупованих Сімферополі, Донецьку та Луганську, але там її мовлення наразі відсутнє, а частоти зайняті російськими радіостанціями.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається