Про смачне українське свято в Коростені - з подякою від друзів жовківчан!

Понеділок, 12 вересня 2016 07:31 Автор  Галина Фесюк
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

10 вересня 2016 року у м..Коростень відбувся VIII Міжнародний фестиваль дерунів, учасниками якого стали представники з усіх областей України та з багатьох країн.

Відкривати концертну програму із головнної сцена мали честь жовківчани.

14225572 1214405701943836 2065998520986412367 n

Керівник відділу культури і туризму привітала гостей та коростенців із гарним святковим заходом, прочитала авторського вірша про Фестиваль дерунів та вручила Диплом за участь у ХІХ Фльклорному фестивалі "Розточчя" Народному гурту "Коростенські музики" із м.Коростень, які побували у м.Жовква.

Першою відкривала концертну програму солістка Народного дому смт.Магерів Юля Капітан фольклорною піснею із Жовківщини, опісля, у виконанні вокального ансамблю "Джерело" Народного дому с.Кулява (керівник Наталя Полоцька) прозвучало ряд народних пісень Жовківського краю. Наталя Полоцька заспівала пісню, яку виконують у с.Кулява. Приємно вражені глядачі, які слухали акапельний спів юних дівчат Жовківського району, із вдячністю, бурхлииво аплодували.

Традиційно на фестивалі дерунів кухарі з різних регіонів країни демонстрували свої унікальні здібності у приготуванні дерунів чи близьких до них страв з картоплі.

Відвідувачі фестивалю дегустували та визначали найкращі страви. Усі охочі могли взяти участь у голосуванні за найсмачніший дерун.

Відрадно, що захід зацікавив гостей незвичайними конкурсами та розвагами, виставками та виступами творчих колективів.

Коден мав нагоду з радістю вступити до клубу любителів дерунів,взяти участь у конкурсах та розвагах, навчитися готувати деруни на майстер-класах від мера, а також скуштувати деруни від різних господинь, яких цього дня було у міському парку навіть не сотні, а більше тисячі.

На фестивалі працювала також школа дерунярства.

Окрім цього, різноманітні локації концертних виступів фольклорних колективів, сучасних творчих груп та представників народної творчості, умільців, не лише захоплювали, а й вражали кількатисячною присутністю.

Як наголосив начальник відділ культури і туризму м.Коростень, Леонід Буркович "Такого масштабного, кількатисячного фестивалю, як у цьому році, ще не було ніколи. Але у підготовці заходу, який очолив міський голова Коростеня взяли участь усі підприємці міста, залучені фактично усі управлінські структури, а головне, бажання кожного міщанина прийняти участь у цьому, поотрібному для міста, дійстві."

14332942 1214407395277000 8464556626043006946 n

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається