Президент України прийняв вірчі грамоти у послів США, Румунії, Бразилії та Єгипту

Вівторок, 30 серпня 2016 07:35 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Президент Петро Порошенко прийняв вірчі грамоти у послів Сполучених Штатів Америки Марі Йованович, Румунії Крістіана-Леона Цуркану, Федеративної Республіки Бразилія Освалдо Біато Жуніора та  Арабської Республіки Єгипет Хоссама Ельдіна М. Алі, - про це повідомляється на офіційному сайті Президента України.

Петро Порошенко привітав Марі Йованович із початком діяльності на посаді Посла США в Україні, зазначивши, що розраховує на її попередній досвід роботи в Києві у 2001–2005 роках.

Глава держави висловив вдячність американській стороні за політичну, фінансову та військово-технічну підтримку в боротьбі України проти російської агресії. «Розраховуємо на продовження ефективної співпраці», - зазначив Президент. У свою чергу, Марі Йованович повідомила, що планує зосередити свою роботу на тому, щоб ця підтримка зберігалася і посилювалася в майбутньому. «За останні два роки Україна зробила значний прогрес. І зараз маємо великі можливості для продовження розпочатих змін. США є надійним другом та підтримує Україну і реформи, які проводяться», - зазначила вона.

Окрему увагу було приділено небезпечному розвитку ситуації на Донбасі та каральним діям Росії в окупованому Криму.

У ході бесіди з Послом Румунії Петро Порошенко відзначив високу динаміку двостороннього діалогу, яка склалася між країнами за останні роки. Він зазначив, що очікує на візит Президента Румунії Клауса Йоханніса до України в 2017 році, у рамках якого буде проведено засідання Президентської Комісії.

Глава Української держави висловив сподівання, що Бухарест і надалі сприятиме поглибленню взаємодії України з ЄС і НАТО. Президент закликав румунську сторону розпочати діалог щодо запровадження спільного контролю на українсько-румунському кордоні. «Це стане інструментом для боротьби з корупцією. Прискорення процедури перетину кордону, продемонструє довіру та дружбу між нашими націями», - наголосив Петро Порошенко.

Під час зустрічі з Послом Федеративної Республіки Бразилія Глава держави відзначив важливість відновлення регулярного політичного діалогу та ділових контактів між двома країнами на всіх рівнях, а також наголосив на необхідності прискорення організації україно-бразильської міжурядової комісії з економічної співпраці. Глава Української держави відзначив потенціал співпраці в аграрному секторі, у фармацевтиці, ядерній енергетиці, науково-технологічній та військово-технічній галузях.

Петро Порошенко та Посол Єгипту Хоссам Ельдін М. Алі обговорили важливість активізації політичного діалогу та поглиблення торговельно-економічного співробітництва між двома державами.

Сторони підтвердили зацікавленість щодо проведення до кінця 2016 року сьомого засідання Спільної Міжурядової Комісії з економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та Арабською Республікою Єгипет. Петро Порошенко поновив запрошення Президентові Єгипту здійснити візит в Україну у зручний для нього час.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається