Печерську Лавру позбавлять статусу історичної пам'ятки?

Четвер, 07 липня 2016 07:01 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

У турецькому місті Стамбулі 10-20 липня відбудеться 40-а сесія ЮНЕСКО. Під час нього розглядатимуть питання, щодо позбавлення Києво-Печерської Лаври статусу історичної пам'ятки.

Про це повідомляє видання "КиевVласть", посилаючись на джерела в Київській міськдержадміністрації. Позбавити такого статусу можуть Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди.

"Одна з ключових причин, так, мабуть, і єдина - багаторічна бездіяльність влади і потурання забудовникам історичної, і не тільки, частини міста. Боротьба за зниження поверховості будинку на вул. Гончара, 17-23, на якому так наполягає ЮНЕСКО, триває. І все ще безрезультатно - забудовник на Гончара відновив будівельні роботи", - каже джерело.

Він додав, що представники ЮНЕСКО налаштовані дуже серйозно і вважають, що будівництва в буферній охоронній зоні Софії та Печерської Лаври остаточно зруйнують історичні пам'ятники.

Якщо відповідне рішення приймуть, то за підсумками сесії ЮНЕСКО історичні об'єкту потраплять до списку "Під загрозою знищення". Зазвичай після цього їх виключають з переліку всесвітньої культурної спадщини.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається