На Хортиці археологи виявили унікальний комплекс періоду ямної культури, яке датується III тис. до н. е.

Четвер, 09 липня 2015 10:31 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

"Знахідка наших археологів викликала деякий шок - це ж неймовірна вдача знайти стародавній кам'яний комплекс. Аналогів таких споруд у світі лише декілька, і один з них - у нас на Хортиці", - розповів директор Запорізького обласного центру охорони культурної спадщини Олег Тубольцев..

«Цей комплекс не має аналогів. Він являє собою циліндр діаметром близько 50 метрів із ровами, орієнтованими по сторонах світу, кількома входами, величезним скупченням обпалених кісток тварин, сховищами керамічного посуду періоду шнурової кераміки, жертівником, під яким ми виявили нижню щелепу людини й, що нехарактерно для ямної культури, - кам'яним комплексом у південній частині з похованням чоловіка – жреця, вождя чи ідейного лідера індоєвропейського племені, яке й створило цей комплекс близько 2 300 тис. років до н. е», - розповів Тубольцев.

«Поки ми схиляємося до думки про те, що ця людина була жерцем. Про це свідчить низка особливостей комплексу, зокрема наявність жертовників, у тому числі - й для людських жертвоприношень. Незвичайне для ямної культури положення тіла, відсутність охри. Однак серйозні висновки можна буде робити лише після завершення розкопок і проведення досліджень», - сказав Тубольцев.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається