Росія заявила, що Україна припиняє постачання електроенергії до Криму

Середа, 01 липня 2015 06:11 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

НЕК "Укренерго" повідомило Росії про плани припинення постачання електроенергії з об'єднаної енергосистеми України до Криму.

Про це повідомили у Міністерстві енергетики РФ. Водночас відповідних заяв з боку української компанії не надходило.

"30 червня 2015 року в 17-39 з боку НЕК "Укренерго" надійшло сповіщення про скорочення з 00-00 1 липня погодинного планового графіка сальдо-перетікання "ОЕС України - Крим" до 0 МВт", - йдеться в повідомленні.

У відомстві також додали, що ситуація взята на особливий контроль Міненерго РФ і керівництва урядової комісії із забезпечення безпеки електропостачання.

У вівторок, за інформацією прес-центру міністерства, відомство провело нараду про готовність до роботи в умовах повного обмеження перетоків електричної енергії з боку України.

У Міненерго РФ заявляють, що до Криму в 2014 році було тимчасово перебазовано 13 мобільних газотурбінних установок з Сочі і московського регіону для безперебійного функціонування об'єктів життєзабезпечення населення, запобігання надзвичайних ситуацій, пов'язаних з нестабільною роботою енергосистеми України, а також створення оперативного резерву потужності.

Крім цього, у відомстві стверджують, що шість мобільних ГТЕС на 135 МВт розміщені на підстанції 330 кВ "Сімферопольська", чотири ГТЕС на 90 МВт - на підстанції 330 кВ "Західно-Кримська", ще три на 67,5 МВт розташовані на підстанції 330 кВ "Севастопольська".

Слід зазначити, що на даний момент на сайті "Укренерго" жодних заяв з цього приводу немає.

Як відомо, наприкінці грудня минулого року між російською та українською стороною було укладено контракт, у рамках якого передбачається експорт електроенергії до Криму. Про це заявив "глава" Криму Сергій Аксьонов. За його словами, другою угодою регламентується постачання Криму електроенергії в повному обсязі без будь-яких обмежень.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається