Українці в День пам'яті вшанують першу хвилину миру

Четвер, 30 квітня 2015 07:38 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

В Україні у День пам'яті відбудеться захід «Перша хвилина миру», а в День Перемоги – парад військових оркестрів.

Про це повідомив директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

«8 травня в музеї Великої Вітчизняної війни, який очевидно скоро буде переіменований в музей Другої світової війни, відбудеться відкриття виставки, яка називається «Родинну пам'ять про війну збережено». Ця виставка – це спроба через історії конкретних родин розповісти історію Другой світової війни та пов'язати її історію з війною сучасною», – зазначив він.

За словами В'ятровича, героями цієї виставки будуть родини, діди яких воювали у Другій світовій війні, а сини та онуки нині воюють на сході України. Крім того, він повідомив, що увечері 8 травня заплановано захід, який називатиметься «Перша хвилина миру». «Це концертне дійство з цікавою інформацією та музикою, яке завершиться рівно о 23:01, саме у той час, коли у Європі після капітуляції нацистської Німеччини врешті запанував мир», – розповів В'ятрович.

Історик повідомив, що 9 травня планується участь вищого керівництва держави у покладанні квітів до могили Невідомого солдата. А ще запланована урочиста присяга новобранців та заходи на території музею Великої вітчизняної війни. Також має відбутися парад військових оркестрів, які виконуватимуть українську та європейську музику часів війни. Водночас, В'ятрович наголосив, що салютів і піротехнічних шоу в Києві у ці дні не буде.

Нагадаємо, Верховна Рада визначила святкування 9 травня як Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а 8 травня – як Дня пам'яті та примирення. Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що символом Перемоги буде червоний мак, який був вперше використаний в Україні в 2014 році. А президент України Петро Порошенко заснував президентську відзнаку – ювілейну медаль «70 років Перемоги над нацизмом».

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається