"Я - Волноваха": акція проти російського тероризму в Україні #JeSuisVolnovaha

Середа, 14 січня 2015 07:47 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Українці закликають світ до солідарності проти російського тероризму на Донбасі

13 січня внаслідок обстрілу терористами цивільного автобуса біля Волновахи Донецької області загинули 12 людей.

Багато українців угледіли в трагедії паралелі з недавнім терактом в Парижі, де фанатики-ісламісти влаштували бійню в редакції сатиричного журналу Charlie Hebdo.

На акцію проти терору під гаслом Je suis Charlie ("Шарлі це я") вийшли мільйони французів. До акції приєдналися політики з інших країн, зокрема і президент України Петро Порошенко.

Українські користувачі соцмереж за прикладом французів поширюють гасло "Я Волноваха" (#JeSuisVolnovakha) та повідомляють про мирний марш солідарності, що відбудеться в неділю на Майдан Незалежності у Києві.

Також вони просять запросити на марш єдності і світових лідерів. До участі в марші запрошуються громадські організації тощо.

Схожі акції солідарності через вбивство мирних українських громадян унаслідок обстрілу автобусу під Волновахою планують провести українці діаспори в різних містах Світу.

Крім того, представник України при Євросоюзі Костянтин Єлісєєв направив керівництву ЄС звернення, із закликом дати рішучу оцінку теракту проти мирних українських громадян під Волновахою.

"Трагедія під Волновахою в Донецькій області - черговий наочний приклад, коли мішенню терористів стало мирне населення, в основному жінки. Всупереч численним закликам і заяв з боку ЄС, підтримувані Росією терористи не припиняють обстрілу української території. Політика умиротворення агресора призводить до ще більших людських жертв", - заявив посол України при ЄС.

"Події під Волновахою не можуть розглядатися інакше, ніж акт тероризму. Я закликаю ЄС разом з експертами Місії ОБСЄ приєднатися до розслідування цього жахливого інциденту і вжити невідкладних заходів для запобігання подібних терористичних атак. Трагедія під Волновахою, так само як і систематичне невиконання мінських домовленостей російською стороною, повинна стати предметом розгляду на засіданні Ради міністрів ЄС у закордонних справах 19 січня, а також на Саміті ЄС 12-13 лютого, де одним з ключових питань буде вироблення стратегії посилення боротьби з тероризмом", - підкреслив Єлісєєв.

В свою чергу, МЗС України вимагає від Росії негайно вивести свої війська з території України.

Про це йдеться в заяві МЗС України: "Вкотре вимагаємо від Росії негайно вивести свої підрозділи з території України, припинити підтримку тероризму, почути заклики світової спільноти про необхідність повної імплементації Мінських домовленостей і повернення миру на Донбас".

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається